"Не залежимо від електромережі": на Миколаївщині модернізують систему оповіщення населення

"Не залежимо від електромережі": на Миколаївщині модернізують систему оповіщення населення

Гучномовці
Гучномовці, що передають сигнал тривоги. GETTY IMAGES

У Миколаївській області від початку повномасштабного вторгнення до територіальної системи оповіщення було додано 118 електросирен, що розміщені по 90 населених пунктах. Загалом до системи підключено 307 сирен та 192 пристрої, що передають текстові повідомлення про небезпеку. Цьогоріч на заходи обласної програми захисту населення і територій з бюджету виділено понад вісім мільйонів гривень.

Про це на пресбрифінгу розповіла заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення Миколаївської ОВА Олена Горбачова.

Оповіщення у разі загрози

За словами Олени Горбачової, автоматизована система централізованого оповіщення приймає сигнали сирен державного рівня та передає територіально. Задіяні також чотири FM-радіо. Передають повідомлення через мобільний додаток "Тривога".

"Він постійно модернізується, на сьогодні можемо передавати не тільки "Повітряна тривога", додані функції хімічної атаки, радіаційної загрози, можемо передавати повідомлення у конкретні населені пункти, які можуть бути під загрозою", — говорить Олена Горбачова.

Побудова місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення — завдання по державі, щоб ми могли нарощувати ці прилади, і до кожного села дійшло повідомлення. Це вже функція громад і районних військових адміністрацій.

Посадовиця каже, в області необхідно створити 56 місцевих систем оповіщення, підключити дві тисячі пристроїв. Станом на 7 травня в області місцеві системи створені у двох містах — Миколаєві та Южноукраїнську.

"Громади наразі роблять технічне завдання для розробника систем. Після розробки і погодження у ДСНС буде від громад запит на виділення грошей з місцевих бюджетів на проєктування і побудову систем. Обсяг фінансування буде різний, тому що система різна залежно від розгалуження громади", — пояснила заступниця начальника управління.

Фінансування обласної програми захисту населення і територій

Зі слів Олени Горбачової, Цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій Миколаївської області на 2024 -2028 роки була ухвалена у листопаді 2023 року.

На реалізацію заходів Цільової програми захисту населення і територій у 2024 році з обласного бюджету Миколаївщини виділено вісім мільйонів 814 тисяч гривень. на різні заходи.
  • Експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення — один мільйон 600 тисяч гривень.
  • Модернізація системи оповіщення — шість мільйонів 100 тисяч гривень.
  • Поповнення регіонального матеріального резерву — один мільйон 100 тисяч гривень.

"Наразі профінансовано 197 тисяч гривень на експлуатаційне технічне обслуговування, що здійснюється постійно. Далі заходи будуть фінансуватись по мірі їх впровадження", — сказала Олена Горбачова.

Модернізація системи оповіщення

В області система була побудована у 80-х роках 20-го століття, базувалася на аналоговому обладнанні, тому до повномасштабного вторгнення розпочали її модернізацію, каже Олена Горбачова.

"Переходити або дублювати аналогові канали цифровими. Робота здійснюється понад три роки. Що вже зроблено: автоматичні місця відповідальних чергових — це обладнання автоматичної передачі сигналу на місця. Покращуються сирени, вони виходять вже на рівень, коли ми не залежимо від електромережі. Це дуже важливо, адже якщо падає мережа, то ми не маємо сигналу. І самі пристрої мають більш сучасні функціонали", — сказала Олена Горбачова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок