"50 відсотків нам треба нарощувати": на Миколаївщині функціонує половина від необхідної кількості укриттів

"50 відсотків нам треба нарощувати": на Миколаївщині функціонує половина від необхідної кількості укриттів

Сходи до укриття. Миколаїв
Сходи до укриття. Миколаїв, 25 жовтня 2023 року. Суспільне Миколаїв/Єлизавета Кротик

У Миколаївській області фонд цивільного захисту населення налічує понад півтори тисячі споруд. Це 50 відсотків від загальної потреби для захисту людей.

Про це на пресбрифінгу 7 травня розповіла заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення Миколаївської ОВА Олена Горбачова.

За словами Олени Горбачової, в області 1510 об'єктів фонду захисних споруд.

"Це захисні споруди цивільного захисту, тобто сховища та протирадіаційні укриття, їх 959. Також рамках нарощування фонду об'єктів захисту 504 найпростіших укриття обстежені і взяті на облік. Додатково на зупинках транспорту Миколаєва встановлено 26 укриттів і 17 у Очакові", — сказала Олена Горбачова.

У нас створено 1510 об'єктів фонду споруд цивільного захисту. На жаль, вони не забезпечують стопроцентного укриття. Це 52-53 відсотки, залежно від того, як використовують ці укриття.

Не усі укриття, що на обліку управління, доступні жителям області, каже посадовиця.

"Тому що є укриття на режимних об'єктах. Вони обліковуються, але вони не застосовуються для укриття населення", — каже Олена Горбачова.

Тому 50 відсотків нам треба нарощувати, це важкий процес і тривалий, багато грошей.

З початку 2024 року фонд споруд цивільного захисту на Миколаївщині збільшили, додала посадовиця.

"Динаміка — ми наростили за цей період ще 61 захисну споруду і покращили стан по 92 спорудах", — зауважила Олена Горбачова.

Запас води, приладдя для прибирання в одному з укриттів у Миколаєві, 2023 рік
Запас води, приладдя для прибирання в одному з укриттів у Миколаєві, 2023 рік. Архів Суспільне Миколаїв

Укриття області перебувають у комунальній, приватній, державній власностях, додала заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення. Кожен балансоутримувач має утримувати свої споруди.

"Держвласність фінансується з держбюджету і розраховуємо, що буде фінансування на це. Знаємо, що передбачається освітянська субвенція на обладнання укритів у закладах освіти. Обговорюється субвенція з держбюджету на умовах співфінансування по закладах охорони здоров'я. І це дуже доречно, адже територіальним громадам важко одночасно вкластись у таку кількість: їх потрібно або капітально ремонтувати, або реконструювати", — говорить Олена Горбачова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок