"Це зберігає наше довкілля": у Миколаєві волонтери створюють сортувальні контейнери

"Це зберігає наше довкілля": у Миколаєві волонтери створюють сортувальні контейнери

У Миколаєві в мікрорайоні Ракетне Урочище волонтери самотужки виготовляють та ремонтують контейнери для збору пластику. Місцеві жителі сортують та викидають сміття у спеціально відведені баки.

Про це кореспондентам Суспільного розповів голова публічного об’єднання "Спілка сусідів "Народний союз єднання" Володимир Вашкевич.

Зі слів волонтера, перші контейнери у мікрорайоні з'явились два роки тому. З часом їхня кількість почала збільшуватись.

"Пропорційно до запитів від місцевих жителів. Скидаємось колективно, заправляємо транспортний засіб, який потім ремонтуємо, коли він виходить з ладу. Зробили для такої потреби причіп, щоб транспортувати цю пляшку, бо вона "повітряна" і ти возиш не вантаж, а повітря", — розповідає Вашкевич.

В одній такій повній "корзині" поміщається до 10 кілограмів пластику.

Володимир додає, кришки від пляшок віддають волонтерам, які допомагають центру протезування. Інший пластик обмінюють.

Перший заступник міського голови Віталій Луков зазначає, про ініціативу жителів Ракетного Урочища знають і підтримують її.

"Ми не те, що не заперечуємо, ми раді, що у Миколаєві є люди, яким небайдуже місто. І як показав досвід, самі жителі сприйняли цю ініціативу дуже гарно. В самі контейнери кидають виключно пластиковий посуд", — говорить Луков.

Справа корисна — це зберігає наше довкілля, це виховує нас.
"Це зберігає наше довкілля": у Миколаєві волонтери дбають про довкілля
Заступник міського голови Віталій Луков, 2 травня 2024 рік. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Контейнери ставлять вздовж узбіччя на перетинах вулиць або поблизу комунальних великогабаритних контейнерів. Поряд з таким майданчиком живе житель мікрорайону Валерій.

"Коли вітер, пакети з'являються біля хвіртки в мене. Збираєш, потім носиш їх сюди. Пляшка пластикова скільки років розкладається, поліетиленові пакети також довго розкладаються", — розповідає Валерій.

Викидати сміття у спеціальні контейнери приходить і місцева жителька Юлія. Каже, пластик сортує вдома, а потім утилізує його у спеціально відведених контейнерах.

"Постійно використовую ці контейнери, бо це дуже класна штука. Всі пляшки і все пластикове викидаю в них. Дуже класно, нічого не валяється", — каже Юлія.

Станом на початок травня в мікрорайоні "Ракетне урочище", налічується близько сотні спеціалізованих контейнерів, повідомив куратор проєкту Володимир Вашкевич.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок