"Культура, що надихає військових": в одному з львівських військових шпиталів волонтери прикрасили стелю малюнками

"Культура, що надихає військових": в одному з львівських військових шпиталів волонтери прикрасили стелю малюнками

Стеля з малюнками в одному з львівських військових шпиталей
Стеля з малюнками в одному з львівських військових шпиталей. Фото надане благодійниками акції.

В одному з львівських шпиталів, де реабілітують військових з різних напрямків фронту, волонтери з Миколаївщини прикрасили стелі закладу. Художня акція має на меті покращити настрій військових серед "сірих стін" лікарні. Малюнки для прикрашення надали близько 400 волонтерів з різних куточків країни.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова БФ "Янголи нескорених" (м. Первомайськ) Катерина Баранюк.

"Я приїхала у Львів по своїх справах у шпиталь. Подивилася на хлопців — не вистачало кольорів у їхньому житті. Два дні я побула там, планувала їхати додому, але мені дали номер персоналу. Я прийшла та кажу: "Чим я можу допомогти?". Це питання мене дуже хвилювало. І одразу мене повели, сказали, що у нас є стеля, з нею треба щось зробити", — каже голова фонду.

Голова БФ "Янголи нескорених" Катерина Баранюк
Голова БФ "Янголи нескорених" Катерина Баранюк. Фото надане благодійниками акції.

Розповідає, спочатку планувала організувати акцію зусиллями свого благодійного фонду.

Потім я зрозуміла та вирішила, що ми зробимо акцію всеукраїнську, яка дасть змогу відчути підтримку для військових. Ця ініціатива об’єднує поміж собою творчих людей. Вона дала спільну мету. Відгукнулися всі мої знайомі, з різних куточків України. Це надихнуло на подальші дії.

Катерина зазначає, за перший тиждень акції до ініціативи долучилися 120 людей.

"Потім поступово почали долучатися благодійники та заклади, а це великий масив робіт. Одна школа, наприклад — це 45 робіт. Сюжет нарисів довільний, але без елементів насилля та війни. Цю акцію ми зробили за три тижні. Від початку та до кінця. Загальна кількість — 400 людей на роботу. Це неточно, бо є спільні роботи, на дві-три людини. Віковий діапазон — від 4 до 60 років", — каже благодійниця.

Команда благодійників, яка організовувала акцію та розвішувала нариси на стелю медичного закладу
Команда благодійників, яка організовувала акцію та розвішувала нариси на стелю медичного закладу. Фото надане благодійниками акції.

До ініціативи долучалися митці різних розписів: петриківського, таврійського, самчиківського.

Велика кількість робіт професійних. Ми зробили презентацію акції у Первомайську, що на Миколаївщині, перед тим, як їхати у Львів. Люди були в захваті.

Крім того, за її словами, така робота покращує настрій військовим, які отримали травми під час бойових дій.

"Ми привезли ці роботи сюди, і перший, хто у нас на візках їхав — це був військовий, нас питає: "А з Черкащини є роботи?" Звідти дійсно були вони. Казав, що так хотів побачити шматочок батьківщини. Інші воїни також дякують. Це морально підіймає настрій. Одного везли по лікарні терміново візком, він в один момент говорить: "Не везіть так швидко, я не встигаю роздивитися", — згадує Катерина.

Медичний персонал також оцінив подібну акцію, каже організаторка акції.

"Лікарі кажуть, коли везуть поранених та щоб їм не було боляче, то відволіктися допомагає рахування кількості малюнків на стелі, щоб мозок реагував на це, а не на біль. Медики також ділилися позитивними емоціями стосовно цього, бо проєкт дійсно потужний", — каже волонтерка.

Говорить, малюнки відчуваються на енергетичному рівні.

"Ми коли зробили роботи, то ти це відчуваєш на енергетичному рівні, тому що кожен автор, незважаючи скільки йому років, він вкладає частинку себе. Якщо так брати, то він віддає вісім годин свого життя цій роботі. І от коли це все в загальній купі, це все такий потужний симбіоз відчуттів та енергії", — пояснює вона.

Долучилася до акції Знам’янська та Київська художні школи. Присилали роботи також з закордону. Жінка розповідає, попри довготривалість війни, деякі люди досі не розуміють, для чого такі акції влаштовуються.

Ми стикнулися з тим, що деякі не розуміють, для чого це. Оскільки у мене така робота, то я не можу просто сидіти. Мені потрібно відчувати себе в цей час корисною. Треба донести до людей важливість таких акцій, бо океан "народжується" з краплі. Це все розвиває свідомість у людей, особливо дітей також, які до цього долучаються. Подібне треба спробувати кожному.

Робітник шпиталю та військовослужбовець Тарас Грень, який допомагав організовувати акцію розповів, як до акції ставляться поранені військові.

"Є у нас воїн на візочку з Чернівців. Я кажу йому: "Вам подобається?" Він мені: "Я дійшов до висновку, що хочу жити, я хочу додому". Дійсно, заради цього одного хлопця вартувало все робити. То є наш військовий, який захистив нас від росіян, поклав своє життя і здоров’я. І якщо навіть він один сказав: "Я хочу жити", то ця стела вже виконала своє завдання", — висловлюється чоловік.

Військовослужбовець Тарас Грень, який допомагав організовувати акцію
Військовослужбовець Тарас Грень, який допомагав організовувати акцію. Фото з особистого архіву Тараса Греня

Чоловік додає, надалі з військової лікарні разом з колегами мріє зробити "психологічний шелтер".

"І для пацієнтів, і для персоналу, який там є. Я хочу, щоб вони почували себе там спокійно. Медики кожен день борються за життя наших воїнів. Навіть вони кажуть, що перед операцією йдуть з непоганим настроєм через таку стелю", — розповідає Грень.

Усього зібрали близько 400 малюнків. Катерина Баранюк каже, надалі у планах зробити каталог виставки онлайн. Жінка і надалі планує за допомогою творчості підтримувати військовослужбовців ЗСУ.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок