У населених пунктах Снігурівської громади Миколаївської області, що були затоплені внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, працюють шість виїзних медичних бригад. Станом на 15 липня місцевим жителям за потреби надають весь комплекс первинної допомоги.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Снігурівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Павло Соловйов.
За словами Павла Соловйова, до складу виїзних медичних бригад входять сімейний лікар та профільні спеціалісти: гінеколог, хірург, офтальмолог тощо. Лікарі виїжджають за графіком до населених пунктів, де приймають пацієнтів..
"До деяких сіл ми не могли доїхати. Зараз їздять мобільні бригади не тільки нашого закладу, ми працюємо з благодійними організаціями. Ми вже села об’їздили. Направили туди вузьких спеціалістів завдяки благодійним організаціям, бо у нас своїх не вистачає фахівців. Шість бригад працює по громаді, і свої дві", — сказав директор ЦПМСД.
Фахівці приймають у селах Снігурівщини пацієнтів раз на два тижні, сімейні лікарі ЦПМСД приїжджають щотижня.
"Вже були гінеколог, хірург, офтальмолог, дерматолог. Медикаменти у села завезли ще до підтоплення, а після підтоплення невідкладну допомогу фельдшери надають за потреби. Завезли компоненти для знезараження води, волонтери привозять бутильовану воду. Зараз всі медичні заклади відновили свою роботу у звичному режимі. Є доступ і до центральної амбулаторії, де можемо зробити більший обсяг обстеження, направити на стаціонарне лікування", — зазначив Павло Соловйов.
Зі слів директора Центру первинної медико-санітарної допомоги, у громаді не фіксували випадків хвороб, що пов’язані з використанням або вживанням неякісної води.
"Не було випадків шлунково-кишкових розладів, холери, лептоспірозу та ботулізму. А найчастіше звертаються люди до лікарів з проблемами, що були і в окупації, і після деокупації – хірургічний, неврологічний профілі. Всі ці ситуації ускладнили перебіг цукрового діабету, довелося пацієнтам дози змінювати. І тиск. Уявіть, люди залишилися повністю без житла", — зазначив пан Павло.
У громаді відповідно до календаря щеплень відбувається вакцинація.
"Не було можливості вакцинувати всього вісім днів. У нас холодильне обладнання не пошкоджено. А в селах, де через підтоплення не було електрики, співробітники перенесли вакцину у сусідні села. Наразі наздоганяємо календар щодо вакцинації по КПК (від кору, паротиту і краснухи — ред.), майже на два роки вийшли із колії. Вакцинуємо і від Ковід-19", — додав керівник центру.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.