У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів

У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів

Оновлено
У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів
Підтоплення у Снігурівській громаді, 7 червня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині в Снігурівській громаді восьмого червня станом на 07:00 підтоплені 11 населених пунктів, включаючи місто. Загалом рівень води в річці піднявся на 5,5 метрів, лише за останні дві доби в середньому вода щогодини підіймається на 12 сантиметрів.

Про це повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

За даними Снігурівської військової адміністрації, восьмого червня вода дісталася до 148 будинків. Також за останню добу з 50 до 235 збільшилася кількість підтоплених городів.

"Лише за останню добу ми залишилися без чотирьох мостів: підтоплена пішохідна переправа біля Галаганівки, зруйновано міст на Єлизаветівку, також під водою знаходяться нещодавно зведені Василівський та Нововасилівський мости, тож проїзд ними неможливий", — сказав начальник міської військової адміністрації.

У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів
Підтоплені гаражі в місті Снігурівка, 8 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

Станом на ранок 289 людей евакуювали.

"Без світла наразі мешканці чотирьох сіл Нововасилівського старостинського округу, двох сіл Афанасіївського старостинського округу, без водопостачання Павлівка, відключені 4 артсвердловини в місті Снігурівка", — написав Іван Кухта.

У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів
Підтоплені городи, 8 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

Місцеві жителі розповіли Суспільному, що намагаються врятувати від затоплення майно та планують евакуйовуватися.

"У нас десять соток, то вже більша частини ділянки вже у воді. До будинку залишилось метрів вісім. Боїмося, будемо евакуйовуватися. Вже наполовину вибралися. Не думали, що так швидко, стрімко вода підніметься у нас", — каже жителька Снігурівки Любов.

У Снігурівській громаді на Миколаївщині підтоплені 11 населених пунктів
Пес на даху будинку в Миколаєві, 8 червня 2023 року. Собака на даху будинку, Снігурівка, Миколаївщина. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

Віта з родиною вже зібрали необхідні речі, меблі та техніку винесли на подвірʼя. За потреби будуть виїжджати. Говорить, дуже шкода худоби, бо немає як її вивозити і залишити гинути тут не можуть.

"Ми встали вже, тут все пливе. Вже все, вода зайшла до мене в двір. В сусідів вже в хаті вода. Допомагали оно сіно. Я ж кажу, ось в подвірʼї, де ми тримаємо худобу. В мене весь сінник, все вода. Мені скотину немає чим годувати", — каже Віта

Вода піднімається до будинку пані Оксани.

"Рівень води почав активно підвищуватися вчора, 7 червня, на вечір. Була дорога тільки затоплена, а тепер вже попливли будинки. Багато потонуло, туди й не проїдеш, там розлилося – не видно. Вже видно, що дахи стирчать з води. А скільки там води – не відомо. Туди не проїхати, не пройти", — говорить Оксана.

Житель Снігурівки Володимир запінює двері будинку.

"Будинок латаю, щоб менше йшло. Запінюю двері, щілини, щоб ніде вода не підходила, може втримаємо", — говорить Володимир.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

  • Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.
  • Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.
  • За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.
  • На Миколаївщині внаслідок підриву дамби в Новій Каховці, підняття рівня води спричинило пошкодження мостів. Деякі з них пішли під воду, деякі, понтонні, навпаки треба підтоплювати, щоб їх зберегти.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок