Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводить дослідження води поверхневих водойм Миколаївщини. Станом на 18 червня у воді виявлено холереподібний вібріонє маркером можливої наявності холерного вібріону.
Про це повідомляє Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Дослідження проводилися в акваторії Миколаївщини. За інформацією центру контролю та профілактики хвороб, у водоймах не виявили холерний вібріон, натомість присутній холероподібний у наступних місцях:
- річка Інгулець, місто Снігурівка;
- Бузький лиман, пляж "Чайка", рекреаційна зона "Намив" у міств Миколаєві;
- річка Інгул, місто. Миколаїв;
- Дніпро-Бузький лиман.
За мікробіологічними показниками лактозопозитивна кишкова паличка (при допустимому рівні 5000 од.) становить у річці Інгулець — 240000000, а у Дніпро-Бузькому лимані — 6200–13000.
У Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку.
Що відомо про підтоплення Миколаївщини
- Російська окупаційна армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС (гідроелектростанцію) в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".
- На Миколаївщині підтоплення окупованого Кінбурнського півострова через підрив Каховської ГЕС не буде. Але теоретично може підтопити дорогу й тимчасово півострів стане островом.
- У Снігурівській міській територіальній громаді шостого червня створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, що може призвести до підвищення рівня води в річці Інгулець. У громаді готові розміщувати людей з населених пунктів, які перебувають у зоні підтоплення.
- Затоплені населені пункти на Миколаївщині: фахівці фіксують зменшення рівня води.
- Також на Миколаївщині сформували бригади з контролю та профілактики хвороб.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.