Допомога у відновленні міста. Миколаїв відвідав посол Данії в Україні

Допомога у відновленні міста. Миколаїв відвідав посол Данії в Україні

Допомога у відновленні міста. Миколаїв відвідав посол Данії в Україні
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен, 19 травня 2023 року. Фото: Сєнкевич/Телеграм

Миколаїв 19-го травня відвідав посол Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен. Данська делегація обговорила з місцевою владою створення проєктного офісу з розробки відбудови міста.

Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

Зі слів мера, посол Данії регулярно відвідує Миколаїв задля підсумування співпраці за окремими напрямами й координації відбудови.

"На зустрічі обговорили створення на базі Агенції розвитку Миколаєва потужного проєктного офісу, який би розробляв проєкт відбудови та залучав для них фінансування", — сказав Олександр Сєнкевич.

Допомога у відновленні міста. Миколаїв відвідав посол Данії в Україні
Данська делегація з міським головою Миколаєва Сєнкевичем, 19 травня 2023 року. Фото: Сєнкевич/Телеграм

Посол відвідав одне з комунальних підприємств міста, де оглянули техніку, яку Миколаєву в рамках допомоги місту передала Данія. Також Міккельсен оглянув будівлі Миколаївського ліцею імені Миколи Аркаса та університету кораблебудування, які частково зруйновані внаслідок російських обстрілів.

"Данія розгляне можливість їх відновлення", — зазначив міський голова.

Що відомо про допомогу Миколаївщини від Данії

  • 7 вересня 2022 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
  • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
  • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
  • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
  • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
  • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
  • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок