З початку повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України з комунального підприємства "Центр захисту тварин" евакуювали 68 собак, 20 цуценят та 15 котів. Ще майже сто тварин вдалося вивезти з Миколаєва завдяки волонтерським організаціям.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова зоозахисної громадської організації "Фенікс" Олена Бардан.
Десять собак прийняв Гостомельський притулок для тварин. Зі слів Олени Бардан, усі тварини вакциновані, стерилізовані і мають ідентифікаційний номер, до того ж собаки соціалізовані, тобто готові до прилаштування.
"Дев’ять тварин вивезли до Закарпатської області, до приватного мініпритулку. Тварини всі чиповані, вакциновані від сказу. Також ми співпрацюємо з організацією, яка займається порятунком тварин, що потрапили в біду. Організація знаходиться у Львівській області, вона забрала у нас 14 тварин, з них 12 вже прилаштовані", — розповіла Олена Бардан.
Жінка каже, що вдалося прилаштувати до київського притулку "Сіріус" чотирьох собак породи алабай. Там з ними займаються кінологи, аби з часом знайти тваринам господарів.
Притулок також забрав 20 цуценят, яких стерилізують, вакцинують і поетапно будуть прилаштовувати в родини.
"Це були найбільші виїзди тварин з території комунального підприємства. Окрім цього ще є невеличкі, де наші друзі з Польщі, з інших країн по одній або декілька тварин забрали. Усіх тварин евакуювали безповоротно, після перемоги повертати ми їх не будемо", — зазначила Олена Бардан.
За словами Олени, в Миколаєві збільшилась кількість покинутих тварин, яких господарі з різних причин залишили виїжджаючи. Інформацію про них зоозахисники отримують часто від сусідів. Частина з таких тварин отримує тимчасовий притулок у центрі захисту тварин.
"Тварини проходять певний комплекс заходів, у тому числі карантин, стерилізацію, а потім ми все ж шукаємо для них нових господарів. Алгоритм роботи зберігся. Ми намагаємося працювати в штатному режимі, але є дефіцит співробітників, третина з них зараз не в Миколаєві, хтось воює, хтось виїхав", — розповів керівник комунального підприємства Віктор Лінник.
Читайте також: "Миколаївські ветеринари допомагають котам та собакам, яких покинули господарі"
Лінник говорить, що комунальне підприємство не отримує наразі фінансування у повному обсязі, як це було до лютого. Акцент робиться на першочергових витратах: заробітна плата, медикаменти, корми для тварин та паливо для автомобілів. Станом на 13 липня в центрі захисту тварин перебуває 70 собак та котів.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.