Миколаївські ветеринари допомагають котам та собакам, яких покинули господарі

Миколаївські ветеринари допомагають котам та собакам, яких покинули господарі

Миколаївські ветеринари допомагають котам та собакам, яких покинули господарі
Фото: Олександр Гордієнко

Приватну ветеринарну клініку в Миколаєві частково перетворили на пункт перетримки, прихистку покинутих домашніх тварин. Загалом станом на 13 липня кішок і собак у лікарні понад 30.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка-ветеринар Ганна Полянська.

За словами Ганни Полянської, багато операцій у клініці роблять на волонтерських засадах — безкоштовно.

"В першу чергу, це вуличні тварини, яких приносять небайдужі люди, та ті, яких ми самі знаходимо на вулицях міста. Тобто всі ці операції безкоштовні. Ну, і якщо ми дійсно бачимо, що люди, точніше їх тварини, потребують допомоги. Наприклад, пенсіонери, або люди, які через ситуацію залишились без роботи", — сказала Ганна Полянська.

Миколаївські ветеринари допомагають кинутім господарями котам та собакам
Пес після операції. Фото: Олександр Гордієнко

З початком повномасштабної війни приватний будинок та садибу, в якій розташована клініка, довелось модифікувати, розповіла ветеринарка, тварин до них приносять як волонтери, так і власники.

Миколаївські ветеринари допомагають кинутім господарями котам та собакам
Хазяйка цього кота поїхала до Європи. Фото: Олександр Гордієнко

Асистентка лікаря Ірина розповіла, що у кожної тварини є своя історія.

"Кішку Вафельку привезли військові з Херсонської області. Власники кота Тедді — лікарі. Зараз рятують життя, а він поки що у нас на перетримці", — сказала Ірина.

У самому будинку стоять клітки. Частина з них для котів, які долають післяопераційний період на стаціонарі, частина для здорових на перетримці. Зі збільшенням пухнастих збільшився і штат клініки. Роман допомагає у клініці на волонтерських засадах. Каже, що працювати з тваринами йому подобається.

"Виконую різні доручення, працюю, як асистент. Тобто маю доручення доглядати за тваринами", — розповів Роман.

Вікторія та її матір Любов принесли на стерилізацію кота Рому, якого підібрали на вулиці. Вдома у Вікторії вісім пухнастих, у Любові чотири. Сподіваються, що після операції кіт стане спокійнішим.

"Ми принесли котика, назвали його Рома. Бо він дуже романтичний і всіх кішок перетоптав. Ось зараз хочемо його стерилізувати, щоб він далі не розмножувався. Справа в тім, що намагались його прихистити. Але він бабусі все помітив. Забрали до своїх котів, а з нашими він б’ється", — розповіла Вікторія.

За словами лікаря, стерилізація кота триває близько п’ятнадцяти хвилин.

Як розповіла Ганна Полянська, кормами, медичними препаратами та іншим необхідним клініці допомагають волонтерські організації.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок