Влітку в двір прилетіла ракета. У дитсадок "Казка" у Львові після ремонту повернулися діти

Влітку в двір прилетіла ракета. У дитсадок "Казка" у Львові після ремонту повернулися діти

Дитсадок "Казка"
Діти вперше повернулися до дитсадка "Казка" у Львові після ракетної атаки та ремонту, 1 квітня 2024 року. . Пресслужба Львівської міської ради/Роман Балук

Сьогодні, 1 квітня, ясла-садок "Казка", який був пошкоджений внаслідок ракетного удару по Львову 15 серпня 2023 року, відновив роботу. Там провели капітальний ремонт. У садочок вже повернулися діти.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

15 серпня 2023 року під час обстрілу одна з російських ракет влучила у двір садочку — в дитячий павільйон. Як повідомляв мер Львова Андрій Садовий, там утворилася вирва на 20 метрів і 9 метрів глибиною, а також застряг хвіст ракети. Ударна хвиля пошкодила будівлю дошкільного закладу, внутрішні приміщення, дах та господарські споруди.

Упродовж перших тижнів комунальники розчищали територію і будівлю, а фахівці оцінювали масштаби руйнувань, щоб скласти план відновлення садка. У вересні в садочку коштом благодійників замінили 57 вікон і понад 20 зовнішніх та внутрішніх дверей. До кінця 2023 року повністю провели всі підготовчі роботи — демонтаж пошкоджених стін, заливання стяжок, підготовчі роботи для відновлення покрівлі. А вже впродовж січня-березня цього року виконали відновлювальні роботи. На капітальний ремонт з міського бюджету виділили 12,3 млн грн.

"Цей садочок в нас найбільше постраждав внаслідок ворожого обстрілу. Ракета влучила в 15 метрах від будівлі садка, тому тут були вибиті всі вікна, всі двері, дуже сильно постраждала покрівля, тому нам потрібно було капітально відремонтувати будівлю. Найбільше часу пішло на відновлення перекриття, адже воно почало просідати не одразу. Був великий проєкт, тому роботи тривали від серпня і дотепер", – каже начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк.

Будівлю садочка повністю відремонтували і він вже відновив свою роботу. У "Казці" працюють всі 6 груп, тож його можуть відвідувати 140 дітей, як це й було раніше.

"Сьогодні у стіни своєї "Казки" повернулися наші дітки, які після ракетного удару відвідували інші дошкільні навчальні заклади в районі. Ми дуже радіємо, що наш садочок знову наповнений дитячим сміхом", – говорить директорка дитячого садочку "Казка" Ірина Кирда.

Наразі ще тривають роботи з відновлення ігрового майданчика. У мерії пояснюють, роботи були ускладнені погодними умовами, а також тим, що на місці вирви постійно осідає ґрунт.

Що відомо про ракетний удар по Львівщині 15 серпня

15 серпня Росія атакувала Львівщину ракетами. Одну ракету вдалося збити силам ППО. Також зафіксовано шість влучань.

Внаслідок ракетної атаки у Львові пошкоджено близько 100 будинків. По допомогу із розселенням звернулись 4 сім'ї, це — 12 людей.

У селі Ставчани фахівці обстежили 36 присадибних ділянок. Три житлові будинки та три господарські не підлягають відновленню. В інших будинках є руйнування дахів, вікон, тріщини на стінах.

Травми отримали 19 людей. Станом на ранок 16 серпня четверо травмованих залишалися у медзакладах.

На початок