У пункті пропуску "Угринів" не пропускатимуть вантажівки у напрямку Польщі: ситуація на кордоні

У пункті пропуску "Угринів" не пропускатимуть вантажівки у напрямку Польщі: ситуація на кордоні

Доповнено
У пункті пропуску "Угринів" не пропускатимуть вантажівки у напрямку Польщі: ситуація на кордоні
Протест польських фермерів біля пункту пропуску "Медика-Шегині", 9 лютого 2024 року. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

На українсько-польському кордоні продовжується страйк польських фермерів. Відтак рух через пункти пропуску — ускладнений. 11 березня протестувальники не будуть пропускати вантажівки через пункт пропуску "Угринів" у напрямку Польщі.

Про це повідомили в Telegram-каналі Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

"Сьогодні (11 березня, – ред.) з 09:00 протестувальники не пропускатимуть вантажівки через пункт пропуску "Угринів" в напрямку Польщі. На виїзд з Польщі пропускатимуть по 4 вантажні автомобілі щогодини", – повідомили у ДПСУ.

Також 13 березня страйкарі планують поновити блокування руху вантажівок у напрямку пункту пропуск "Корчова-Краківець", який розблокували 10 березня.

Також у ДПСУ повідомили, що перед пунктом пропуску "Зосін-Устилуг" на виїзд з України не пропускатимуть жодної вантажівки. На в'їзд в Україну польські ферми пропускатимуть по 6 вантажних автомобілів щогодини.

Станом на 11 березня рух вантажівок блокують у напрямку пунктів пропуску "Дорогуськ-Ягодин", "Зосін-Устилуг", "Долгобичув-Угринів", "Хребене - Рава-Руська", "Медика-Шегині".

Наразі легкові автомобілі та автобуси перетинають кордон без обмежень.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

На початок