Польські перевізники хочуть блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною

Польські перевізники хочуть блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною

Митниця
. Митниця. Фото: Волинська митниця

Польські перевізники планують блокувати пункти пропуску на кордоні із Україною. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури звернулось до Міністерства інфраструктури Польщі та Директорату з питань мобільності Європейської комісії щодо проведення зустрічі для вирішення ситуації.

Про це йдеться у повідомленні Мінвідновлення.

Учасники мають обговорити виконання меморандумів про пропускну спроможність українсько-польських пунктів пропуску.

"Ми отримали повідомлення про ймовірне блокування пунктів пропуску з боку польських перевізників. Наша позиція полягає в тому, що такі страйки та блокування шкодять всім: як українським, так і польським перевізникам. Ми готові до діалогу, де рівноцінно будуть представлені інтереси перевізників обох країн", — сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Зустріч з директоратом Єврокомісії запланована на 31 жовтня. Ключова мета – напрацювання спільних рішень, які допоможуть збільшити пропускну спроможність та забезпечити стабільну роботу кордону.

"Завдяки системі єЧерга та постійній комунікації із митною та прикордонною службами ми бачимо "слабкі місця" нашого кордону, де дійсно не виконуються укладені меморандуми. Лише у жовтні виконання меморандумів складає 50%, до прикладу, у червні цей показник був на рівні 65%", — сказав Деркач.

За його словами, на це є об’єктивні причини, такі як ремонтні роботи.

"Проте в умовах сезонного збільшення експорту, морської блокади, ми повинні забезпечити стабільну та ритмічну роботу кордону, щоб як наші, так і іноземні водії могли точно знати, коли перетнуть кордон, а економіка працювала. Особливо зважаючи на потребу забезпечити роботу "шляхів солідарності", – сказав заступник міністра.

Раніше асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України повідомила, що польські перевізники погрожують перекрити всі пункти пропуску з Україною. Вже 3 листопада має пройти перша акція за участю польських перевізників поблизу пункту пропуску Корчова. Акція планується терміном на два місяці. Причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС

Що відомо про "транспортний безвіз"

14 червня 2022 року Україна погодила з делегацією Єврокомісії спеціальну угоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як "транспортний безвіз", яка покликана розв'язувати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення. Із приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна мала виконати 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що після підписання угоди про "транспортний безвіз"дозволи на міжнародні перевезення країнами ЄС будуть не потрібні. Дозволи будуть лише у тих країнах, які не входять до складу ЄС.

Президент України Володимир Зеленський 16 вересня своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

16 березня 2023 року Україна та ЄС продовжили ще на рік дію "транспортного безвізу".

На початок