У львівському реабілітаційному центрі "Джерело" із лютого прийняли на роботу дев’ятьох працівників, які покинули свої домівки через війну. Тепер вони допомагають вихованцям центру.
Один із них – Олексій Каплін. Чоловік у квітні зміг виїхати з тимчасово окупованого Херсону. Там чоловік мав свою справу — це був реабілітаційний та оздоровчий центр. Обрав Олексій таку професію, бо у його родині є діти із ДЦП.
"У Херсоні був невеличкий центр, який ми з другом спільно зусиллями створили і потихеньку розвивали. Збирались розширятись, як тільки почалась війна. Тобто, 24 лютого на 9 ранку ми повинні були їхати дивитись приміщення нове. Але все…", — каже Олексій Каплін.
У "Джерелі" чоловік окрім фізичних вправ проводить заняття, що допомагають вихованцям краще пристосовуватись до щоденного побуту.
"Судячи із запитів, ми працюємо над тим, чого більше хочуть батьки. Наприклад, щоб дитина була самостійнішою в побуті, допомагала їм, поливала квіти, наприклад. Тобто, ми приходимо і робимо все за запитом батьків", — каже Олексій Каплін.
У Львові Олексій вчиться новому у своїй професії. Раніше він працював з дітьми, які мають ДЦП.
"Для мене нове – це аутизм, розлад аутичного спектра. Я більш з ДЦП працював. У Херсоні, в Києві раніше. А якраз аутизм для мене більш новий, більш складний. Це більш соціальна робота з дитиною, з ним менше фізично треба працювати, треба більше залучати до якоїсь діяльності, чого він не хоче зовсім", — реабілітолог Олексій Каплін.
Загалом у "Джерелі" отримали роботу за своїми спеціальностями 9 людей, які були змушені покинути свої домівки через війну.
"Вони є дуже різні за фахом. Є фізичні терапевти, є вихователі, асистенти вихователів, соціальні працівники. Насправді, це є дуже досвідчені люди, які мали свою роботу, покликання, там, де вони проживали. Для нас дуже цінно, що вони до нас звернулись, бо в переважній більшості вони самі до нас зверталися, приходили", — керівниця центру "Джерело" Зореслава Люльчак.
Ще декілька вакансій у центрі зараз є вільними. Тут шукають, зокрема, соціальних працівників, педагогів та лікаря-ортопеда.
Читайте також: Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі "Джерело" допомагають переселенцям