Від початку повномасштабної війни на Львівщині облаштували понад 9200 місць для переселенців

Від початку повномасштабної війни на Львівщині облаштували понад 9200 місць для переселенців

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Львівщина стала однією з областей, які прихистили найбільше переселенців. За цей час в області облаштували понад 9200 місць для внутрішньо переміщених осіб. З них 5904 збудували і майже 3400 переобладнали.

Про це повідомив Суспільному заступник директора департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Кристина Літвішко разом з сім’єю евакуювалася з Лисичанська Луганської області на початку повномасштабного вторгнення.

"Ракета перелетіла через наш дім і влучила в інший. Прямо в квартиру, вона загорілась. Ми в підвалі жили з двома дітьми, там і спали. Тільки підеш їсти готувати, там вже ракети летять, там страшне що", — розповідає переселенка.

Мешканці Лисичанська приїхали на Львівщину без нічого. Спочатку жили в школі, потім в будинку в селі, а коли відкрили соціальний гуртожиток в Неслухові, оселилися там. У тому ж гуртожитку Кристина працює.

"Чоловік ставав на біржу і йому знайшли роботу, працює охоронцем, а я тут працюю", — додає жінка.

Кристина Літвішко
Кристина Літвішко. Фото: Суспільне Львів

Зараз у соціальному житлі в Неслухові живе 70 вимушених переселенців.

"Це житло ми відкрили вже півтора року тому, це було 20 листопада 2022 року. Тоді заселили наших мешканців, які раніше проживали в комунальних установах. Здебільшого це люди з "гарячих" точок – це є Донецька область, Луганська область, Миколаївська область", — говорить відповідальна за ВПО в Новояричівській громаді Катерина Кремінь.

Соціальне житло
Соціальне житло. Фото: Суспільне Львів

З початку повномасштабного вторгнення на Львівщині облаштували понад 9 тисяч місць для проживання вимушених переселенців. Частково збудували нові, а також переобладнали наявні приміщення.

"Фактично за два роки 172 проєкти почали реалізацію і 70 з них вже завершено, 89 ще в процесі реалізації. В наступному періоді плануємо закінчити близько 90-100 проектів, які дадуть нам від двох до п'яти тисяч місць для проживання внутрішньо переміщених осіб", — каже Вадим Табакера.

За майже два роки на створення житла для вимушених переселенців скерували один мільярд сто мільйонів гривень. З них 540 мільйонів — це гроші з обласного бюджету, ще 454 мільйони — гроші донорів.

На початок