Бізнес, який почався з чашки: переселенки з Лисичанська створюють сувеніри з авторськими зображеннями у Львові

Бізнес, який почався з чашки: переселенки з Лисичанська створюють сувеніри з авторськими зображеннями у Львові

Марина Тітаренко та її донька Марія — родина військового. Вони виїхали до Львова з Лисичанська й започаткували тут сімейний бізнес: створюють авторські принти, якими прикрашають листівки, чашки й подушки.

Про це Суспільному розповіла Марина Тітаренко.

Марина та Марія виїхали з Лисичанська на другий день після початку повномасштабного вторгнення. У рідному місті сім'я займалася оформленням приміщень до свят — прикрашали їх повітряними кульками. Майстерню у Львові створювали з нуля.

"Ми сіли в машину, взяли два костюми, кота і поїхали. Більше вдома ми не були. Центр згорів, і бізнес згорів, і все знищено", — каже Марина Тітаренко.

Марина Тітаренко, 26 січня 2024.
Марина Тітаренко, 26 січня 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

У Львові переселенки започаткували творчу майстерню "Дивна птаха". Чоловік Марини воює, а вона разом із донькою Марією створює авторські принти й наносять зображення на сувеніри.

"Це сама перша у нас була колекція, "Українська душа — українська сила". Така дуже натхненна, вона мені дуже подобається, бо вона передає якусь душу України. Це наші подорожі в гори витікають у такі листівки – гори, зірки, романтика, а це завжди зігріває людей", — розповідає Марина.

Чашки й листівка з колекції "Українська душа — українська сила", 26 січня 2024.
Чашки й листівка з колекції "Українська душа — українська сила", 26 січня 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

Сімейний бізнес почався з чашки, яку Марія передала для тата. Дівчина за освітою ілюстраторка, закінчила Харківську академію мистецтв.

"Першу чашку я подарувала татові й він весь той період використовував на фронті. Там були сови зображені, тому що я дуже люблю сов малювати", — каже Марія.

Марія Тітаренко, 26 січня 2024.
Марія Тітаренко, 26 січня 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

Необхідну техніку для виготовлення продукції родина Тітаренків купувала переважно за грантові гроші.

"Таким чином наш бізнес розвивається. Вже маючи обладнання, ми маємо задумки, що ми будемо робити, бо ми й малюємо, і друкуємо все самі", — розповідає Марина.

Зараз у планах родини Тітаренків створення подарункових боксів та написів для святкових подій зокрема.

На початок