Обрали 22 учасниць із 500 заявок: у Львові провели конкурс із надання ваучерів на навчання жінкам-ВПО

Обрали 22 учасниць із 500 заявок: у Львові провели конкурс із надання ваучерів на навчання жінкам-ВПО

За період війни громадська організація "Феміністична майстерня" створила у Львові три прихистки для внутрішньопереміщених осіб. Також організація провела конкурс для жінок-ВПО — 22 учасницям надали ваучери на навчання. Загалом на конкурс подали понад 500 заявок.

Про це Суспільному розповіла членкиня ГО "Феміністична майстерня" Катерина Довбня.

Софія Піскун — дружина військовослужбовця. Вночі 24 лютого вона виїхала з Харкова разом із дітьми.

"Ми опинилися у Львові й почали життя спочатку, з нового аркуша, можна так сказати. Пошук садочка, пошук житла, пошук роботи, нові люди, все заново", — каже Софія.

Софія Піскун, 7 лютого 2024.
Софія Піскун, 7 лютого 2024. Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

До повномасштабної війни понад 10 років Софія займалася декорацією. Свою справу вона вирішила продовжувати й у Львові.

"Творчість мене підтримує, врятовує в будь-якій ситуації. Займаюсь я декором, оформленням вітрин, оформленням фасадів в магазині. Я прикрашаю абсолютно все. Якщо потрібно зробити прикрасу на фасаді, наприклад, якесь дерево, сакура, гліцинії, це я можу зробити. Зараз я хочу додати ще один напрямок. Це флористика, тому що минулого року були такі клієнти, які хотіли, щоб я їм оформлювала весілля. Через те, що я не знала як працювати з живими квітами, я просто відмовляла їм", — розповідає Софія.

Софія Піскун.
Софія Піскун. Фото: ГО "Феміністична майстерня"

Софія побачила конкурс із надання ваучерів на навчання для жінок-ВПО від громадської організації "Феміністична майстерня" у Facebook. Вона подала анкету й виграла.

Софія Піскун та інші випускниці курсів.
Софія Піскун та інші випускниці курсів. Фото: ГО "Феміністична майстерня"

"Цей курс був шість днів, ми займалися по вісім годин кожен день. Трохи в нас було теорії, і дуже-дуже багато практики. За весь практичний курс ми зробили дев'ять практичних робіт — це були круглі великі букети, це були настінні композиції, це були весільні букети, це була весільна композиція для столу", — каже Софія.

З понад 500 заявок обрали 22 учасниць. Вони пройшли навчання, розповідає членкиня "Феміністичної майстерні" Катерина Довбня.

Катерина Довбня, 7 лютого 2024.
Катерина Довбня, 7 лютого 2024. Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

"Я сама з Херсонщини, моя сім’я зараз в окупації. Для мене є дуже близьким саме те, що я займаюся допомогою внутрішньопереміщеним особам. Ми допомагаємо жінкам по-різному і власне хотілося зробити, як кажуть, не рибку, а вудочку, не тільки безкінечно роздавати гуманітарну допомогу, а зробити щось, щоб жінки могли більш самостійно далі справлятися з поточними викликами", — каже Катерина Довбня.

Катерина Довбня каже, що найближчим часом в організації планують знову запустити програму з ваучерами для жінок-ВПО.

На початок