З 15 лютого на Львівщині очікують надходження перших вакцин від коронавірусу. Тоді ж планують розпочати кампанію з вакцинації. Про це під час брифінгу повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.
"Загалом за інформацією, яка надходить до нас з Міністерства охорони здоров’я, середина лютого – це той час, коли ми очікуємо надходження перших вакцин. Уся робота в нас на Львівщині налагоджена, логістика відпрацьована, склад персональних команд та резервні медичні працівники готові, щоб провести перший етап вакцинування", — каже Орест Чемерис.
Під час першого етапу вакцинуватимуть медичних працівників, які працюють із хворими на коронавірус, працівників лабораторій, які роблять дослідження на COVID-19, працівників екстреної медичної допомоги та пацієнтів і працівників закладів закритого типу – до прикладу геріатричних пансіонатів. На Львівщині до цих категорій належить понад 12 600 людей.
Читайте також: На Львівщині важкий перебіг COVID-19 фіксують у молодих людей
Проводитимуть вакцинацію мобільні бригади. Станом на зараз на Львівщині створили 14 бригад, 10 з них — у Львівській громаді. Вакцинацію проводитимуть в тимчасових пунктах щеплення, як правило, на базі ковідних лікарень. До складу однієї бригади входитиме лікар та три медичні сестри.
Щеплення робитимуть препаратом американського виробника "Pfizer-BioNtech". Орест Чемерис каже, що спершу вакцина глибокої заморозки потраплятиме централізовано на склади у Київ, після цього її заморозять та скерують у регіони, зокрема на Львівщину.
"В нас є морозильні камери, для того щоби усі температурні норми були збережені з моменту отримання вакцини і протягом визначеного терміну, протягом якого ця вакцина буде введена", — додає Орест Чемерис.
Що відомо
- За минулу добу лабораторні центри провели 1073 ПЛР-тести. Відтак, 97 — позитивні. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
- Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні розпочнеться 15 лютого. У лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
- Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
- Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.