Комунальники Київської області отримали спецтехніку від ПРООН

Комунальники Київської області отримали спецтехніку від ПРООН

Доповнено
Комунальники Київської області отримали спецтехніку від ПРООН
Сміттєвози від ПРООН для Бучі. Фото: Ксенія Невенченко, UNDP в Україні та Яна Гордієнко

Буча на Київщині отримала два нових сміттєвози. Техніку придбали в межах Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Японії та ЄС.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

За його словами, нову та сучасну техніку вже доставили на базу комунального підприємства "Бучасервіс". Вона стане у нагоді під час прибирання міста, адже значну частину комунального автопарку розікрали або зруйнували росіяни під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

Комунальники Бучі отримали спецтехніку від ПРООН
Сміттєвоз від ПРООН для Бучі. Фото: Ксенія Невенченко, UNDP в Україні та Яна Гордієнко

"Сміттєвози будуть частиною знакового проєкту по поводженню з твердими побутовими відходами, яких не вистачає у громаді після деокупації. Прагнемо осучаснити всі комунальні сервіси у КП "Бучасервіс". І спецтехніка у цьому процесі має ключову функцію", — сказав Федорук.

Отримали сміттєвази і Ірпінська громада. Машини фірми "Ford" призначені для збору і транспортування великого обсягу відходів, завдяки сталевій плиті, яка може стиснути та зменшити розмір сміття майже в 6 разів. 

"Нові сміттєвози передали на користування спеціалістам комунального підприємства "УЖКГ "Ірпінь". Також незабаром наша громада отримає ще три сотні нових вуличних контейнерів для сміття", — сказав Маркушин. За його словами, два роки тому російські війська знищили більшу частину комунальної техніки і це одна з проблем, яку громада гостро відчуває й зараз.

Також нова спецтехніка значно поліпшить якість збирання та вивезення твердих побутових відходів на теренах Макарівської громади, поінформував селищний голова Вадим Токар.

Що відомо про допомогу Київщині від іноземних партнерів

Програма розвитку ООН (ПРООН) надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення будівель, які постраждали під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. Наразі йдеться про 56 об'єктів, які відбудовуватимуть за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

До Ірпінського відділку поліції доставили конфісковану зброю із США. Її правоохоронцям передали колеги з міста-побратима Маямі.

Допомогу на суму близько 2 млн доларів передасть Ірпеню американське місто-побратим Мілвокі. Це понад 800 безперебійних точок доступу Wi-Fi та програмне забезпечення. Це не звичайні домашні маршрутизатори, а унікальна система, яку застосовують в оборонному секторі США. Вони вперше використовуватимуться за межами країни.

У Білій Церкві на Київщині побувала делегація представників бізнесу з Південної Кореї, щоб обговорити інвестиційні проєкти. Розглядається можливість налагодити виробництва сандвіч-панелей та побудувати новий завод.

Японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині створити комплексну систему переробки відходів. Вона відома на міжнародній арені своїм досвідом відновлення населених пунктів після стихійних лих, військових конфліктів та катастроф.

У Бучі на Київщині відкрили відновлену амбулаторію, яку ремонтували за кошти благодійників. Медзаклад став пілотним центром проєкту ЮНІСЕФ.

Також громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів із Польщі. Організація "Global Compact Poland" надала мінеральну вату і модульну черепицю для відбудови житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Ще місцеві жителі отримали гуманітарну допомогу від португальського міста-побратима Кашкайш: вживаний теплий одяг, білизну, дитячі іграшки та 50 обігрівачів. Пізніше іноземці виділили €500 тисяч для відновлення закладів освіти Бучі.

Від німецьких міст Дрезден та Бергіш Гладбах Буча отримала міські автобуси, які вийшли на маршрути для перевезень населення. А Тайвань погодився виділити понад 18 млн гривень на відновлення спортивної школи.

На початок