На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. Продовжили запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ

На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. Продовжили запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ

На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. Продовжили запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ
. Фото: Суспільне Кропивницький

На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. На великоднє богослужіння тільки після дозволу слідчого або прокурора може потрапити колишній керівник Кіровоградської єпархії УПЦ Іоасаф. Таке рішення ухвалила суддя Ленінського суду Кропивницького Катерина Юр’єва. Терміни досудового слідства і запобіжних заходів продовжили у справах двох священників Української православної церкви у Кропивницькому.

Що відомо: колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ Іоасафа (Петра Губеня) і секретаря Романа Кондратюка підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі. Про підозру Іоасафу працівники СБУ повідомили у листопаді. Підозрюють у підривній діяльності проти України.

Запобіжний захід Петру Губеню обирали у Ленінському суді Кропивницького. Заборонити показувати обличчя підозрюваного просив суд захисник Сергій Галушко. Суддя Катерина Юр’єва клопотання задовольнила.

Через продовження термінів досудового слідства до 30 квітня, прокурор Сергій Ожог просив суд продовжити підозрюваному Петру Губеню раніше обраний запобіжний захід – домашній арешт у нічний час.

"Губень підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років. Це може бути для підозрюваного мотивом для переховування від органів слідства".

Говорить, стаття, за якою підозрюють колишнього керівника Кіровоградської єпархії Української православної церкви – це "Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян в зв’язку з їхніми релігійними переконаннями".

Захисник Сергій Галушко просив суд не тримати підозрюваного під домашнім арештом у нічний час.

"Прошу, ваша честь, даний запобіжний захід застосовувати не в межах досудового розслідування, а строком на один місяць. Тобто, до кінця березня. Це пов’язано з тим, що 16 квітня у нас велике християнське свято – Великдень. Мій підзахисний за своїм саном священнослужителя буде брати участь у церковному богослужінні. Воно відбудеться з 22:00 і до ранку".

Суддя Катерина Юр’єва після повернення з нарадчої кімнати зачитала рішення.

"Продовжити підозрюваному Губеню строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з 27 лютого по 27 квітня включно в межах строку досудового розслідування. Заборонити залишати житло з 23.00 до 5.00 години ранку наступного дня. В разі необхідності, за дозволом слідчого або прокурора, відвідувати медичні установи для лікування чи обстеження, брати участь у богослужіннях, які відбуваються з 23:00 по 5:00. Утримуватись від спілкування зі свідками та підозрюваним Кондратюком".

Чи оскаржуватимуть рішення суду, адвокат Сергій Галушко коментувати не захотів. Наступне засідання має відбутися вкінці квітня.

Що відомо

  • У Кропивницькому обирали запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ.
  • Наприкінці жовтня Служба безпеки України провела обшуки у керівництва Української православної церкви Московського патріархату у Кіровоградській області.
  • 23 листопада стало відомо, що Синод Української православної церкви звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.

Читайте також

  • Підозрюють у держзраді. У Кропивницькому заочно судять експрокурорку з Луганщини
  • Працівника СБУ, якого затримали у Кропивницькому, ув'язнили на 14 років за співпрацю з РФ
  • Вища рада правосуддя відсторонила від роботи суддю з Кіровоградщини, якого підозрюють у корупції
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок