Військовослужбовці Владислав та Вадим несуть службу у 30-й окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького, вони приєдналися до війська за програмою "Контракт 18-24". Умови дають можливість завершити службу за рік, по закінченню контракту вступити до будь-якого вищого навчального закладу України — позачергово, отримати іпотеку під нуль відсотків та виплату в 1 мільйон гривень. Добровольці можуть підписати такий документ з 10 бригадами, серед них і 30-та ОМБр. На яких посадах служать та чи планують йти з армії після закінчення контракту -— військовослужбовці розповіли Суспільне Донбас.
Владислав з Житомирської області, коли йому виповнився 21, то відразу пішов до армії. На фронті несе службу його друг, тож вирішив доєднатися.
"До 21 року я міг підписати контракт тільки за згодою батьків, батьки мені такої згоди не давали. Мені захотілося помужніти трохи, піти на контракт та відстоювати свою країну, свою сім'ю, дім, щоб мої батьки були у безпеці", — говорить військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Владислав.

Підписав контракт у вересні. У листопаді, каже, приєднався до 30-ї окремої механізованої бригади. За умовами "Контракту 18-24" до кінця року за службу має отримати — мільйон гривень та пільги.
"Так само вступ у будь-який ВНЗ України позачергового. Додаткові гроші, іпотека безвідсоткова. Це дуже добре мати своє житло. Я знаходжуся у роті РЕБ — радіоелектронна боротьба. Я оператор рушниці. Я виходжу до піхоти — хлопців, які сидять на передньому краю, і прикриваю їх від "скидів" — FPV рушницею", — пояснив Владислав.

Разом з Владиславом на фронт пішов і його однокласник Вадим, він теж оператор рушниці. Армієць каже: коли підписував контракт не знав про виплату і пільги. В армію йшов не за грошима.
"Контракт йде на рік. Розумієш, що не три, а рік і мотивація навчання. Після закінчення контракту ти можеш кудись безкоштовно поступити, можеш навчитися для майбутнього. Офіцера отримати", — каже військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Вадим.

Боєць професійно займався страйкболомкомандна військово-тактична гра, в якій для поразки опонента використовується пневматична зброя, що стріляє пластиковими кульками 6 мм або 8 мм. Розповідає: стріляти вміє та любить. Тож, як з'явилася можливість, одразу вступив до лав ЗСУ. Вадим також "полює" на російські дрони.
"Хлопці сидять спереду, дрони летять у них і наша головна ціль це, щоб дрони не зачепили хлопців, які сидять ще далі, ніж ми", — зазначив військовослужбовець.

Вадим та Владислав кажуть, що після закінчення контракту, з армії йти не планують. Будуть боронити країну до перемоги. За зароблені гроші Владислав планує купити будинок, Вадим — авто.
Що відомо про "Контракт 18-24"
У лютому президент Володимир Зеленський анонсував річний "Контракт 18-24", який можуть підписати юнаки від 18 до 24 років. Серед умов: мільйон гривень, безвідсоткова іпотека та соцпакет.
Контракт передбачає виключно бойові посади серед яких стрілець, гранатометник та розвідник. Підготовка триватиме понад 80 днів. Гроші також можуть отримати хлопці, які служать у війську й не мають 25 років.
Проте є ймовірність, що у підписанні можуть відмовити через здоровʼя, зокрема психічне. На ухвалення рішення впливатимуть ВЛК та представники бригад.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.