Перейти до основного змісту
Головні новини Донецької та Луганської областей: події 11 лютого

Головні новини Донецької та Луганської областей: події 11 лютого

Онлайн
Розбита обстрілом амбулаторія в Краматорську, 10 лютого 2025 рік.
Розбита обстрілом амбулаторія в Краматорську, 10 лютого 2025 рік. Суспільне Донбас/Владислав Уколов

Останні новини Донецької та Луганської областей 11 лютого 2025 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 10 лютого 2025 року.

На Донеччині показник захворюваності на ГРВІ в шість разів менше загальнодержавного

Про це Суспільне Донбас телефоном 11 лютого розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Наталія Сметаніна.

Вона зазначила, що минулого тижня в області зареєстрували 745 випадків захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, включно з COVID-19. Це менше епідемічного порогу, але більше показника попереднього тижня — 718 випадків.

"Епідемічна ситуація з захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень характеризується як благополучна", — уточнила Наталія Сметаніна.

Наталія Сметаніна розповіла Суспільне Донбас, що з 745 хворих на ГРВІ зафіксували у 286 дітей. Серед дітей хворих на COVID-19 немає.

У 76 багатоповерхівках Краматорська немає опалення після обстрілу 7 лютого

Про це 11 лютого у Facebook повідомив засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливноенергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2024-2025 року під час воєнного стану начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.

"Щодо ліквідації наслідків обстрілу 7 лютого, коли було знеструмлено північну частину області: Дружківку, Костянтинівку, Краматорськ та частково Слов’янськ. 64 котельні у цих містах були відключені, проте протягом трьох годин вдалось запустити їх за рахунок резервного живлення", — розповів Вадим Філашкін.

Він додав, що 522 будинки, які опалювались ТОВ "Краматорськтеплоенерго", залишились без теплопостачання.

"Наразі вдалось відновити опалення у 446 багатоквартирках, ще 76 — на черзі. Роботи ускладнені необхідністю проведення розігріву внутрішньо-будинкових систем опалення", — уточнив Філашкін.

Як працюють із бійцями, які повернулись з позицій: розмова із психологинею 111 бригади ТрО

"Ми навчаємо хлопців, як вони можуть допомогти одне одному. Тому що психолог не завжди є поруч. Тому ми пояснюємо: іноді просто важливо побути поруч. Якщо людина плаче, я пояснюю, щоб, не дай Бог, не сміялися чи не казали, що ти слабак. Пояснюю, як треба реагувати, коли плаче. Не казати: "Та не плач, там, заспокойся". Що треба дати людині поплакати, побути поруч, спитати: "чи можу я побути поруч?" І цього з і часто цього вже буває достатньо, да? Просто щоб людина бачила, що комусь не байдуже", ― розповіла психологиня Дарина Валікова.

Дарина два роки працює з військовослужбовцями на Донеччині. Вона ― киянка. До повномасштабної війни була режисеркою монтажу на Суспільному, потім активно волонтерила, згодом пішла до війська. Зараз Дарина служить у 111-й бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. Допомагає з психологічною адаптацією новобранцям, працює з бійцями, які повертаються з позицій, консультує тих, хто знов приходить до війська із СЗЧ й потребує підтримки.

Як працюють у бригаді із бійцями — Дарина розповіла Суспільне Донбас

Шість медіа Донеччини, які втратили фінансування, оголосили акцію "48 годин тиші"

Шість місцевих медіа не публікувати контент протягом 48 годин, щоб привернути увагу до важливості присутності ЗМІ під час війни через припинення грантового фінансування.

"Сьогодні про два дні тиші заявили шість сайтів Донеччини, уявіть, що це не два дні, а на завжди, що ви будете читати? Де брати інформацію? Так читач та глядач ніколи не отримає достовірної інформації по-справжньому незалежних сайтів, адже гранти – це сувора звітність перед донором, по суті це гарант стандартів журналістики, так от якщо регіональні ЗМІ частково зникнуть, або частково перейдуть на передоплату своєї роботи, то і новин не буде. Так можна опинитися в повному інформаційному "вакуумі", — розповіла журналістка, регіональна представниця ІМІ в Донецькій області Юлія Гаркуша.

Детальніше про акцію — у публікації

Історії з села Карпівка прифронтової Донеччини

"Водичка є і світло є. Все поки у нас є, покою немає тільки. Стріляють, і стріляють, і стріляють — страшно. Сильно страшно. Хоч і старенька, а не хочеться вмирати так. Якби вже своєю смертю вмерти", — каже жителька Карпівки Олена.

227 людей проживають у селі Карпівка Миколаївської громади на Донеччині. Фронт від села за 18 кілометрів. У селі є ФАП, бібліотека, клуб і один магазин.

Як живуть та чи збираються виїжджати люди з прифронтової Карпівки — у репортажі Суспільне Донбас

На Донеччині врятували лебедів, які опинилися у крижаній пастці

Про це 11 лютого повідомили у пресслужбі ДСНС на сайті.

"На водоймі у селі Іллінівка Краматорського району лебеді примерзли до криги. Використовуючи надувний човен та спеціальне обладнання, вони звільнили пернатих із пастки та випустили їх на волю", — йдеться у повідомленні ДСНС.

Молодшу інстпекторку "Приазовської виправної колонії №107" підозрюють у держзраді

Про це 11 лютого на сайті повідомила Донецька обласна прокуратура.

"Маріупольчанка за 2 роки до початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України почала працювати в ДУ "Приазовська виправна колонія №107" молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки. Під час наступу РФ на місто вона відмовилась виїжджати", — уточнили у прокуратурі.

В обласній прокуратурі уточнили, що 22-річна сержантка, нібито, працевлаштувалась до незаконно створеної федеральної установи "виправна колонія №13". На момент окупації там перебували 105 ув’язнених.

За даними прокуратури, сержантка у розшуку.

Про заочну підозру дівчині повідомили за ч. 2 ст. 111 КК України — державна зрада.Їй загрожує покарання у вигляді 15 років ув’язнення або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Російські війська 11 лютого завдали авіаударів по місту Костянтинівка

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації у Facebook Вадим Філашкін.

"Сьогодні зранку росіяни скинули на місто три ФАБ-250. Легкі поранення отримали троє місцевих жителів від 53 до 80 років", — йдеться у дописі керівника ОВА.

Внаслідок ударів пошкоджені 38 приватних будинків, дві лінії електропередач, газогін і три автомобілі.

Бізнес працював на Луганщині, сплачували податки до бюджету РФ. Викрили екснардепа із синами

Підозру у колабораційній діяльності за ведення бізнесу на окупованій території Луганської області оголосили сину колишнього народного депутата та ексзаступника голови Луганської обладміністрації.

Нацполіція повідомила, що правохоронці зібрали докази щодо співпраці з окупантами фігурантів, роботи бізнеса на окупованих територіях та сплати податків до бюджету Російської Федерації.

За даними слідства, сільгосппідприємства у Білокуракінському районі переєстрували за законами РФ, аби продовжити роботу, і за 2023-2024 роки ці товариства сплатили майже 8 млн рублів податків у російський бюджет.

Більше про справу — читайте.

Екстрені відключення електроенергії скасовані

"Станом на 10:10 скасовані екстрені відключення світла. Поступово повертаємо світло. Слідкуйте за оновленнями інформації на наших ресурсах", — йдеться у повідомленні на сайті ДТЕК Донецькі електромережі.

Упродовж доби армія РФ здійснила 3 809 атак по лінії фронту та житлових будинках Донеччини

Про це повідомили на сайті поліції регіону.

  • Обстрілювали війська Росії дев'ять населених пунктів:
  • міста Костянтинівка, Мирноград, Покровськ, Торецьк,
  • селище Райгородок, Леонтовичі (Перше Травня — до перейменування),
  • села Білокузьминівка, Перебудова, Шевченко.

Руйнувань зазнали 38 цивільних об’єктів, з них 30 житлових будинків, йдеться у повідомленні поліції.

Що відомо про обстріли:

У Покровську росіяни поцілили дроном у цивільне авто, одна людина поранена. Під час ще одного обстрілу з артилерії пошкоджений приватний будинок.

Костянтинівку війська РФ атакували дронами та артилерією, травми дістав місцевий житель, пошкоджені три приватних будинки та цивільний автомобіль.

Під час обстрілу в селищі Леонтовичі також поранена людина, пошкоджене домогосподарство.

На Мирноград армія Росії скинула бомбу — ФАБ-250: пошкоджені шість приватних будинків і торговельні павільйони.

Райгородок атакували з РСЗВ "Смерч": пошкоджені 14 приватних осель і два автомобілі.

У Білокузьминівці – три пошкоджених будинки, в селі Шевченко Добропільської громади – два домогосподарства та лінія електропередач.

За фактами російських атак поліція та СБУ відкрили кримінальні провадження за ст. 438 (воєнні злочини) Кримінального кодексу України.

Троє жителів Донеччини поранені через бойові дії 10 лютого

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

Поранені — у містах Покровськ, Костянтинівка та селищі Леонтовичах.

"Загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи", — нагадав начальник ОВА.

11 лютого у Донецькій області ввели екстрені відключення електроенергії

"За наказом НЕК Укренерго введені екстрені відключення електроенергії. Графіки відключень при цьому не діють. Будь ласка, економте електроенергію, якщо вона у вас наразі є, щоб допомогти стабілізувати систему", — йдеться повідомлення ДТЕЦ Донецькі електромережі.

Погода в Донецькій області 11 лютого

У Донецькій області буде до восьми градусів морозу. Синоптики прогнозують, хмарну погоду з проясненнями. Опадів цього дня в регіоні не буде.

Про це йдеться на сайті Українського гідрометеорологічного центру.

"Протягом доби вітер північно-східний від 3 до 8 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від шести градусів до восьми морозу.
  • вдень від одного градусу до трьох — морозу.
Топ дня
Вибір редакції
На початок