Останні новини Донецької та Луганської областей 10 лютого 2025 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.
Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.
Всі новини попереднього дня — 9 лютого 2025 року.
На Луганщині купували паливну деревину для військових за завищеною вартістю — збитки 101 мільйон
Про це у Facebook повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.
"Один колишній, двоє чинних посадовці квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ та двоє підприємців закупали через підконтрольні підприємства дрова за завищеною вартістю без застосування відкритих торгів. Упродовж 2022 року зафіксовані щонайменше 47 таких епізодів, де сума збитків сягнули понад 101 мільйона гривень", — уточнили у спецпрокуратурі.
У прокуратурі розповіли, що їх підозрюють за ч. 3, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України — розтрата та пособництво розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою, вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах.
Луганські спортсмени вибороли медалі на чемпіонаті країни з пауерліфтингу
Про це 10 лютого у Facebook повідомили в Управлінні молоді та спорту Луганської ОДА.
"Олександр Лужбін з Рубіжного у ваговій категорії до 83 кг виборов два перших місця – у присіданні (300 кг) та жимі лежачи (185 кг), а також посів другу сходинку у тязі (240 кг). За підсумком із результатом 725 кг Олександр став другим", — уточнили в управлінні.
В обласному управлінні молоді та спорту також розповіли, що у змаганнях узяли участь й два дебютанти – Володимир Дубовой та Артем Крамар.
"Володимир у ваговій категорії до 59 кг здобув два срібла – у присіданні (127,5 кг) та жимі лежачи (77,5 кг), й золото у тязі (135 кг). З результатом 340 кг він став другим. Артем у ваговій категорії до 66 кг посів п’яте місце з загальним результатом 392,5 кг (присідання – 152,5 кг, жим лежачи – 100 кг, тяга – 140 кг)", — йдеться у повідомленні.
Історії маломобільних людей, евакуйованих з Донеччини
У центрі соцадаптації Дніпра перебувають 130 евакуйованих маломобільних людей з Донеччини, Луганщини та Харківщини.
Одна з переселенок, Ольга, не може зв’язатися з рідними. Інша евакуйована – Людмила – через обстріли РФ жила в будинку без вікон. Каже, в оселі було лише два градуси тепла.
86-річна Лідія, не має рідних та близьких, а всі знайомі виїхали з міста через постійні атаки армії РФ. Лідія мешкала у квартирі на третьому поверсі, через хворі ноги не могла самостійно вийти до магазину чи сховатися в підвалі. Тому, каже, й вирішила евакуюватися.
"У підвалах ховаємося, а так не можна в будинках. Бо потрапляє прямо в будинок і розноситься дах весь. Страшно, страшно. Бо воно летить, шумить, а потім як гахне. Готель розбили, інтернат розбили, школи, одну і другу, розбили", — каже вона.
Барельєф з зображенням учасників Другої світової війни та бійцями РФ: до 9 травня в Маріуполі окупанти зроблять монумент
Такі подробиці повідомила Маріупольська міська рада 10 лютого у Telegram.
"Як повідомляють місцеві ЗМІ, композиція монумента складатиметься зі стели, яка буде виконана у граніті, та чотирьох тумб, які розташовуватимуться по кутах. На стелі буде розташовано бронзовий барельєф із зображенням учасників Другої світової війни та російськими військовими, які брали участь у нищенні Маріуполя. Їх окупанти планують зобразити, як "визволителів міста", — уточнили у міській раді.
Російські війська обстріляли місто Костянтинівка використавши артилерію та БПЛА літакового типу "Молнія-1"
Про це у Facebook 10 лютого повідомив начальник МВА Сергій Горбунов.
"Пошкоджені три фасади приватних будинків. Удар стався близько 16:30. Жертв та поранених на місці не виявлено", — уточнив Сергій Горбунов.
Він додав, що трохи пізніше окупанти здійснили обстріл міста зі ствольної артилерії. Внаслідок цього поранена отримала одна людина.
"Очільнику військкомату" на окупованій Луганщині повідомили про підозру у воєнних злочинах
Про це у Facebook 10 лютого у Facebook повідомили у 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк та на сайті Луганської обласної прокуратури.
"На початку 2022 року представники держави-агресора призначили його "начальником відділу військового комісаріату по Лутугинському району ЛНР". Навесні 2023 року став "військовим комісаром Лутугинського району ЛНР". Наприкінці березня минулого року наказом "голови ЛНР" підозрюваний був включений до складу призовної комісії "Лутугинського муніципального округу ЛНР" в якості "заступника голови", — уточнили у прокуратурі.
Авіаудар російських військ півтонною бомбою по Краматорську: наслідки
"Уламкове голови. Розсікло, зашивали. Сидів на кухні, було по десятій вечора. Був "приліт", забрала швидка. Приїхав додому порядок наводити. Вікна, штукатурка посипалася, двері вигнуло. У батьків також жодного вікна немає. Ще й туди треба буде йти", — розповів місцевий житель Родіон.
Російські окупанти ввечері 9 лютого близько 22:00 скинули на Краматорськ півтонну фугасну авіабомбу.
Свідчення містян про наслідки російського авіаудару — у репортажі Суспільне Донбас
Російські війська обстріляли селище Леонтовичі на Донеччині — поранений чоловік
Про це розповіла 10 лютого Суспільне Донбас телефоном речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.
"У чоловіка осколкове поранення та мінно-вибухова травма. Пошкоджене домоволодіння", — розповіла Анастасія Мєдвєдєва.
Внаслідок обстрілу Краматорська загинув учитель Євген Миргородський
Про це у Facebook 10 лютого повідомила Краматорська міська рада.
"Він працював вчителем фізичної культури в ЗОШ №23, а згодом у ЗОШ №11. Євген Миргородський був активним популяризатором бігового руху у Краматорську. Він заснував Клуб «Любителів бігу» та започаткував ініціативу Run Day — щотижневі пробіжки в парках міста, залучаючи до них як досвідчених спортсменів, так і початківців", — уточнили у міській адміністрації.
В міській раді розповіли, що Миргородський був спортивним діячем, учителем фізичної культури 11 школи. Також чоловік мав звання "Учитель року – 2023".
В МВА додали, що чоловік захоплювався східними єдиноборствами, зокрема дзюдо, самбо, рукопашним боєм і китайською гімнастикою.
Вечірня атак: у Костянтинівці виявили 16 влучань у систему газопостачання, у Краматорську — газапровід під завалами
Про це 10 лютого у Facebook повідомили в АТ"Донецькоблгаз".
"У Костянтинівці та Краматорську внаслідок атак окупантів від 9 лютого було пошкоджено газові мережі. У Костянтинівці без газу — 373 квартир та 8 приватних будинків. У Краматорську внаслідок обстрілу газопровід опинився під завалами приватного будинку. Також пошкоджені розподільчий газопровід до багатоквартирного будинку. Без газу абоненти 153 квартир та 14 абонентів приватного сектору", — уточнили в облгазі.
10 лютого 2015 року: десяті роковини атаки на Краматорськ
У Краматорську Донецької області щороку цього дня вшановують пам'ять жителів, які загинули під час обстрілу "Смерчем" 10 лютого 2015 року. Десять років тому російські бойовики з окупованої Горлівки ракетами обстріляли аеродром та житлові квартали Краматорська.
За даними Донецької ОВА, в той день в Краматорську сталося дві серії вибухів з інтервалом у 30 хвилин, з яких 18 поцілили в район аеродрому, а 14 — в житлові квартали.
Загинули 17 людей, 64 – були поранені, в тому числі п'ятеро дітей. Були пошкоджені житлові будинки, дитячий садок, художня школа та міська лікарня.
У 2017 році в місті відкрили пам’ятник загиблим внаслідок обстрілу "Смерчами". За два роки його перенесли з центральної вулиці на територію військової частини.
До сьомих роковин удару по Краматорську журналісти Суспільне Донбас підготували сюжет, де місцеві жителі розповіли про події того дня.
До четвертих роковин обстрілу, у 2019 році журналісти місцевого ЗМІ "UА: Донбас", яке нині має назву Суспільне Донбас, зібрали відеоспогади містян про обстріл Краматорська.
В ОВА підрахували наслідки нічного удару по Краматорську на Донеччині
Пошкоджені 56 багатоповерхівок, 21 приватний будинок, шість адмінбудівель, два інфраструктурні об'єкти, дев'ять торгових точок, дві нежитлові будівлі та два автомобілі. 12 поранених та один загиблий — такі остаточні наслідки вчорашнього удару по Краматорську.
Про це повідомив у Facebook 10 лютого начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Російські війська 9 лютого скинули на місто півтонну керовану авіабомбу на Краматорськ.
"Коригував авіаудари по Слов’янську, хотів втекти до Росії". Затримали чоловіка, якого підозрюють у співпраці з ГРУ
На Донеччині затримали чоловіка, якого підозрюють у коригуванні ударів по Слов’янську. За даними слідства, він погодився співпрацювати із російським ГРУ, бо хотів виїхати до Росії.
Про це повідомила Служба безпеки України на сайті. Участь у затриманні підозрюваного брали співробітники СБУ у Вінницькій області.
За даними відомства, російську воєнну розвідку цікавили дані, аби завдавати ракетно-бомбові удари по прифронтовому Слов’янську та його прилеглих територіях, а також інформація про укріпрайоні та позиції артилерії ЗСУ тримає під вогневим контролем штурмові групи окупантів на Сіверському напрямку.
"Щоб розвідати координати для вогневого ураження, російське ГРУ дистанційно завербувало 49-річного місцевого безробітного, який підтримував рашизм та хотів виїхати до країни-агресора. За вказівкою окупантів їхній поплічник обходив місцевість, де відслідковував пункти базування Сил оборони, фіксуючи відповідні геолокації на гугл-картах", — йдеться у повідомленні СБУ.
Як встановили слідчі, чоловік передавав інформацію давньому знайомому — бойовику окупаційних угруповань РФ, який з 2014 року працює на російське ГРУ.
"У разі виконання ворожого завдання окупанти обіцяли «евакуювати» свого агента на територію РФ", — додали у повідомленні.
Співробітники СБУ затримали чоловіка, повідомляють, що під час обшуків у нього вилучили мобільний телефон із доказами його розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.
Чоловік перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна — інкримінують державну зрада, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).
"В шоці, без квартири". Дев'ять російських бомб по Костянтинівці: свідчення містян про атаку 9 лютого
"Дружина у шоці, я у шоці, ми лишилися без квартири. Ні балкона, ні кухні, нічого. Я та дружина живі-здорові".
"Сподіватися більше ні на кого. Є тільки на Бога надія. Більше ні на кого. І зацвітуть вишні на нашій землі. І дерева будуть квітнути. І будемо ми жити тут. Чуєте?! Всі!".
Жителі Костянтинівки розбирають завали у розбитих квартирах, лагодять оселі, прибирають подвір’я після дев’яти бомб, що їх армія РФ скинула на місто напередодні. Який вигляд має місто після авіаудару та що розповідають ті, хто пережив атаку — дивіться та читайте.
У Краматорську відомо про 12 поранених
Про це Суспільне Донбас повідомив начальник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.
За його даними, одна людина у середньому стані, ще 11 мають легкі травми.
"Здебільшого колоті, різані травми від ушкоджень скління будинків", — уточнив Гончаренко.
В Краматорську ДСНСники розібрали тонну конструкцій, аби дістати загиблого з-під завалів
Про це йдеться на сторінці у Facebook ГУ ДСНС у Донецькій області/
"Рятувальники ліквідували наслідки обстрілу Краматорська/ Внаслідок обстрілу було зруйновано приватний житловий будинок, з-під завалів якого рятувальники вилучили тіло загиблого чоловіка. Під час розбору завалів розібрано 1 тонну будівельних конструкцій", — йдеться у дописі.
Крім того, додали, що від обстрілу також загорівся легковий автомобіль, пожежу загасили.
Протягом доби війська РФ завдали 3 403 удари по лінії фронту та житлових будинках Донеччини
Про це повідомили на сайті поліції регіону.
Атак зазнали:
міста Костянтинівка, Краматорськ, Святогірськ, село Гульове.
Пошкоджені 82 цивільних об’єкти, з них 42 житлових будинки.
Крім того, встановлено, що 8 лютого внаслідок влучання російської бомби пошкоджені шість приватних будинків в Сергіївці, Удачненської громади.
Фугасними авіабомбами атакувала РФ Костянтинівку та Краматорськ напередодні
Про це на офіційних сайтах повідомили Донецька обласна прокуратура та поліція регіону. На Костянтинівку, за даними поліції регіону, скинули дев’ять ФАБ-500 та ФАБ-250. Облпрокуратура на сайті повідомляє: серед поранених двоє жінок та троє чоловіків, у них з мінно-вибухові травми, осколкові поранення і перелами.
За даними поліції, в місті пошкоджені 13 багатоквартирних і 6 приватних будинків, готель, 76 гаражів, 22 авто, 7 ліній електропередач, газопровід.

На Краматорськ окупанти скинули півтонну ФАБ з універсальним модулем планування та корекції, повідомила облпрокуратура. Загиблий — 52-річний чоловік. Поранених, за даними поліції та облпрокуратури, семеро. У них контузії, рвані та забійні рани. На момент обстрілу люди перебували у своїх домівках, уточнили в облпрокуратурі.
За даними поліції, у Краматорську пошкоджені сім приватних будинків, амбулаторія, цивільні автомобілі.
Що відомо про атаку по містах — читайте.
У Краматорську від обстрілу ввечері 9 лютого поранені дев'ятеро
Про це повідомив начальник МВА Олександр Гончаренко у Facebook.
"1 загиблий, 9 поранених — наслідки нічного удару по цивільній інфраструктурі Краматорська. Постраждалим надається медична допомога, на місці працюють всі відповідні комунальні служби", — йдеться у дописі.
На Донеччині за 9 лютого одна людина загинула, 12 дістали поранення внаслідок російських обстрілів
Про це повідомив у Facebook начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Один загиблий та семеро поранених — у Краматорську, п'ятеро поранених у Костянтинівці.
Сім авіаударів за добу та п'ятеро поранених: наслідки обстрілів Костянтинівки
"9 лютого Костянтинівка зазнала сім авіаударів — у місті поранено 5 людей. Усі поранені доставлені до лікарні", — повідомив начальник МВА Сергій Горбунов у Facebook.
Пошкоджені 127 об'єктів:
- фасади багатоквартирних та приватних будинків,
- гаражі, легкові автомобілі,
- лінії електромережі ДТЕК, газогін, фасад готелю
Погода в Донецькій області 10 лютого
У понеділок, 10 лютого, у Донецькій області за прогнозами синоптиків буде пасмурно.
Про це йдеться на сайті Українського гідрометеорологічного центру.
"Вітер північно-східний від 5 до 10 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.
Якою буде температура у Донецькій області:
- вночі від семи градусів до девʼяти морозу.
- вдень від двох до чотирьох градусів морозу.