Навчитися писати електронні листи, робити покупки в інтернет-магазинах, сплачувати "комуналку" та записуватися до лікаря онлайн. Для переселенців із Мирнограда у Дніпрі організували безкоштовні курси з комп'ютерної грамотності. Заняття проводять у публічному просторі "З Мирноградом у серці". На них запросили, зокрема, людей віком від 60 років, які хочуть навчитися використовувати комп'ютер для роботи й дозвілля. Втім, обмежень щодо віку немає, кажуть організатори.
Чи складно вчитися та чому переселенців навчають на таких заняттях курсу — у репортажі Суспільне Донбас.
69-річна Наталія, переселенка з Мирнограда, вчиться набирати текст на комп'ютері. Це її перше заняття.
"Хочу освоїти комп'ютер, щоб не напружувати знайомих, дітей, коли треба десь щось зробити. На орендованій квартирі живемо, як в клітці, однокімнатній квартирі, тому приходиться десь займатися чимось, себе займати, щоб не було поганих думок у голові", — каже переселенка з Мирнограда Наталія.

Слухачка курсів Алла Шовкун також з Мирнограда, виїхала торік у липні. Їй 78 років. Має 40 років педагогічного стажу, викладала українську мову та літературу. Каже: майже все життя вчила інших, а тепер вчиться сама.
"Для мене важче, вже не та пам'ять, не так схоплюю. Пишеться тут англійським, а я французьку вчила у ВНЗ, і все. Тому мені важко — термінологія. А так — все зрозуміло. У школі мені доводилося трохи друкувати, але в мене був секретар, всю роботу вона виконувала, тому я не дуже розбираюсь", — каже переселенка з Мирнограда Алла Шовкун.

Зараз на курси з комп'ютерної грамотності ходить шестеро переселенців з Мирнограда, каже викладачка Катерина. Обмежень щодо віку немає. Усі заняття, а їх буде близько 20 — безкоштовні. Вчаться раз на тиждень, по дві години.
"Word, інтернет, браузер, створюємо акаунти, вчимося користуватися електронною поштою, як включити комп'ютер, як роздрукувати документи. Шукати в інтернеті якусь інформацію, далі у нас буде — як оплачувати комунальні послуги, як записатися до лікаря онлайн", — пояснила фахівчиня терцентру Мирнограда Катерина Ковалевська.

Хаб для переселенців з Мирнограда у Дніпрі працює з вересня 2024 року. Окрім курсів комп'ютерної грамотності, тут організували роботу психолога, юриста та лікарів.


Проводять арттерапію, видають гуманітарну допомогу. За п'ять місяців до фахівців хабу звернулися понад 1 700 людей, говорить начальниця управління соцзахисту Мирноградської МВА Світлана Вострикова.
"4 тисячі мирноградців зареєстровано у Дніпрі. Разом по області зареєстровано 9 тисяч 700 мирноградців. Також є освітній простір у Верхньодніпровську. І у Києві спеціалісти громади також приймають на базі іншого простору", — розповіла начальниця управління соцзахисту Мирноградської МВА Світлана Вострикова.

До повномасштабного вторгнення у Мирнограді було близько 50 тисяч жителів, зараз, за інформацію Світлани Вострикової, залишаються близько трьох тисяч.

Хаб "З Мирноградом у серці" розташований у Дніпрі, на вул. Воскресенській, 41 (каб. 106).
Телефон хабу: +38 050-774-14-24
Долучитися до курсів з комп'ютерної грамотності можуть усі охочі.