Без ремонту не "спрацює" єВідновлення: в Краматорську знову оголосять торги на ремонт будинку на Ярослава Мудрого

Без ремонту не "спрацює" єВідновлення: в Краматорську знову оголосять торги на ремонт будинку на Ярослава Мудрого

Ексклюзивно
Будинок у Краматорську на Ярослава Мудрого, наслідки обстрілу в ніч на 31 серпня 2022
Будинок у Краматорську на вулиці Ярослава Мудрого, наслідки обстрілу в ніч на 31 серпня 2022 року. Олександр Гончаренко/Facebook

П'ятиповерхівку на Ярослава Мудрого, 44 у Краматорську ремонтуватимуть. Тендер на ремонт будинку, який запланували цьогоріч почати відновлювати, скасували. Та у міська влада від планів відбудови не відмовились. Торги оголосили у лютому, скасували наприкінці квітня — після аудиту Держаудитслужби. Суспільне Донбас дізналось, коли планують знову оголосити торги, аби почати відновлювати житловий будинок.

Що відомо про тендер та чому його скасували

П'ятиповерхівка по вул. Ярослава Мудрого, 44 на 130 квартир зазнала руйнувань внаслідок російського обстрілу в ніч на 31 серпня 2022-го.

Цей будинок міська влада визначила, як один з тих, що підлягають відновленню. Він входив у перелік житлових будинків щодо яких готували інвестпроєкти. Проте згодом, у 2024 році тут запланували розпочати ремонт: оголошення у Prozorro опублікували в лютому. Мова йшла про роботи на суму близько 45 млн 917 тис. 391 гривень.

Єдиним учасником торгів стало ТОВ "Монтажно-будівельна компанія СДМК", із якою МВА мала намір укласти договір на реконструкцію цього пошкодженого обстрілом будинку. Проте Держаудитслужба знайшла порушення — наприкінці квітня тендер скасували.

"Державна аудиторська служба України виявила порушення під час відбору переможця тендеру на реконструкцію пошкодженого обстрілами будинку. [...] Аудитори встановили порушення законодавства з боку обох учасників: як замовника проведення аварійно-ремонтних робіт – Управління житлово-комунального господарства Краматорської міськради, так і їх виконавця – приватної фірми, яка попри невідповідність тендерній пропозиції стала переможцем конкурсу", — йшлося у повідомленні на сайті Держаудитслужби.

Управління житлово-господарства Краматорської міської ради погодилося з висновками аудиторів, скасувало рішення про визначення "МБК СДМК" переможцем торгів.

Чи будуть відновлювати будинок: відповідь Краматорської МВА

Краматорська влада від ремонту багатоквартирного будинку за адресою Я. Мудрого, 44 не відмовлялась, розказав Суспільному Донбас начальник управління з питань інформаційної політики Краматорської МВА Ігор Єськов.

Будинок в Краматорську після обстрілу 31 серпня 2022 року
Краматорськ, будинок після обстрілу на вул. Я. Мудрого. Олександр Гончаренко/Facebook

"Днями оновлять тендер, буде новий тендер і буде поновлення будинку. Зробили технічні корегування. Щоб не робити процедуру відновлення цього тендеру, вони просто скасували його й буде новий тендер розміщений", — розказав він.

За його словами, ремонт цього будинку, як і інших на Ярослава Мудрого та Богдана Хмельницького (їх також запланували почати відновлювати цьогоріч) необхідний, аби мешканці могли подати заявки за програмою "єВідновлення" и отримати компенсацію з держбюджету на ремонт осель.

"Є будинки на Я. Мудрого та Б. Хмельницького. Щоб податися на "єВідновлення", треба відновити зовнішні конструкції: дах, під'їзди, підвальні приміщення, комунікації. Люди не можуть зараз податися, тому що будинок на сьогодні придатний до відновлення, але не придатний до проживання. (Місць загального користування) необхідно відновити, відремонтувати. У двох будинках вже процес ремонту триває, третій — після процедури теж буде відновлений", — розказав Єськов.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок