Відновлення будинків і лікарень, нові школа, дитсадок і мікрорайон. Всі інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми

Відновлення будинків і лікарень, нові школа, дитсадок і мікрорайон. Всі інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми

Відновлення будинків і лікарень, нові школа, дитсадок і мікрорайон. Всі інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
. Краматорськ, Фото: Краматорська міська рада

Краматорська міська адміністрація на форумі ReBuild Ukraine у Варшаві представила потенційним інвесторам 8 проєктів відбудови Краматорська. З них — три будинки та одна школа зазнали руйнувань після обстрілів російських окупантів. Влада міста прагне відновити їх за кошти міжнародних інвесторів.

Ще дві лікарні у Краматорську хочуть капітально відремонтувати через знос будівель. Ще два проєкти — це нове будівництво: дитячого садочка у передмісті та нового мікрорайону з інфраструктурою.

Розповідаємо про кожен з проєктів, які Краматорська МВА презентувала у Польщі для пошуку інвесторів.

Відбудова житлових будинків у Краматорську

На початок грудня 2023 року, як йдеться у презентації МВА для інвесторів, у Краматорську зруйновані три багатоповерхових будинки. На всі три будинки адміністрація підготувала проєкти відбудови.

Пʼятиповерховий будинок вулиці по Ярослава Мудрого, в якому проживали 180 людей. Згідно із проєктом, влада пропонує не полагодити наслідки обстрілу, а провести комплексу реконструкцію будівлі.

Планується демонтувати та замінити пошкоджені конструкції, утеплити будівлю, зробити систему вентиляції, відновити систему водо- та газопостачання, відновити вікна і двері, встановити лічильники та додатково укріпити стіни.

Вартість проєкту 2 мільйони 544 тисячі гривень.

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Так виглядатиме будинок після відновлення. Фото: Краматорська МВА

Другий пошкоджений будинок — по Ярослава Мудрого, в ньому проживали 130 людей. За проєктом, у будинку, окрім тепломодернізації, планують замінити крівлю.

Вартість проєкту 1 мільйон 365 тисяч гривень.

Третій будинок, який пропонують інвесторам, — по Богдана Хмельницького. Він пошкоджений обстрілом 14 березня 2023 року. В будинку проживали 50 людей.

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Наслідки російського обстрілу по Богдана Хмельницького 4. Фото: Краматорська МВА

Окрім стандартних робіт з модернізації, які влада планує провести у кожному проєкті (від термомодернізації до заміни вікон і дверей), в цьому будинку потрібно відновлювати частину під'їзду, який був зруйнований російською ракетою.

Вартість проєкту 1 мільйон 914 тисяч гривень.

Всі три будинки за висновками експертів наразі непридатні до життя.

Це не всі найбільш зруйновані будинки у Краматорську. 1 лютого російські окупанти завдали удару "Іскандером" по чотириповерховому будинку на 38 квартир на вулиці Леонтовича. Тоді троє людей загинули та 23 дістали поранення. Два під'їзди з чотирьох були настільки зруйновані, що відбудові не підлягали: як розповідав начальник МВА Олександр Гончаренко, будинок визнають аварійним, його відбудову він оцінював у 4-5 мільйонів доларів.

Відбудова лікарень у Краматорську

Також міська влада підготувала проєкти оновлення двох міських лікарень

Міська лікарня №3 не зазнавала прямих ударів армії РФ, проте будівля через свій вік має тріщини та відколи, сліди корозії, знос вікон та дверей, руйнування балконів та козирків, пояснили в МВА.

Влада хоче провести комплексну реконструкцію будівлі: замінити ліфт та вікна, встановити пандуси, оновити освітлення, провести різні заходи з термомодернізації (ізоляція опалювальної мережі, система регуляції опалення тощо) та загальне перепланування будівлі.

Вартість проєкту 9 мільйонів 207 тисяч гривень.

Упродовж декількох років Виконком намагався провести капітальний ремонт будівлі лікарні №3. Але його не вдалось завершити і роботи зупинили, залишивши недоступною частину лікарні. Деталі у сюжеті.

Будівля міської лікарні №2, окрім проблем антологічних з лікарнею №3, має руйнування цегляної кладки, просідання асфальтобетонного вимощення та знос інженерних мереж, пояснили у міській військовій адміністрації.

Також влада пропонує в рамках цього проєкту закупити медичне обкладення та встановити захист від блискавки.

Варіть проєкт 36 мільйонів 720 тисяч гривень.

Нове будівництво. Що пропонують інвесторам будувати у Краматорську

Російський удар в липні 2022 року зруйнував школу №23. Відновити її неможливо, тому, за проєктом, планують демонтувати залишки будівлі та побудувати школу з нуля.

Нова будівля розрахована на 600 учнів та 20 класів. В ній планують побудувати бомбосховище, встановити охоронні системи, власну котельну, зони відпочинку та облаштувати зони "естетичного виховання".

Також у вартість проєкту входять "інструменти для навчання" та дизайн закладу.

Будівництво нової школи попередньо оцінили у 18 мільйонів 900 тисяч гривень.

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Проєкт школи у Краматорську після відбудови. Фото: Краматорська МВА

Будівництво дитячого садку у селищі Ясногірка не зумовлено бойовими діями та обстрілами. В МВА необхідність цієї інвестиції пояснюють тим, що наразі у селищі є лише один дитячий садок, якого не вистачає на всіх охочих. У 2023 році у селищі проживали 8259 людей.

Міська влада шукає інвесторів для будівництва нового дитячого садку площею понад 2 тисячі метрів. Він буде розрахований на 115 дітей та 38 працівників.

Садок буде обладнаний за вимогами доступності для маломобільних верств населення, матиме укриття та сучасний дизайн.

Вартість проєкту 5 мільйонів гривень.

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Проєкт Дитячого садка. Фото: Краматорська МВА

Найбільший з представлених проєктів — будівництво нового мікрорайону "Європейський". Його планують збудувати на місці пустиря між селищем Біленьке та мікрорайоном Лазурний. За проєктом, планується створити 2788 квартир на 6970 людей.

Будинки пропонують за монолітно-каркасною технологією. Вони матимуть панорамні вікна, наскрізні під'їзди та регульований проїзд транспорту у двори. Також планується велика площа під озеленення всередині кварталу.

Разом з житловими будинками у проєкт закладено будівництво дитячого садка на 265 дітей та школи на 941 учнів. Також в проєкті майбутнього мікрорайону виділено місце під мазанини, аптеки, відділення пошти та банки.

Вартість будівництва всього мікрорайону оцінюються у 65 мільйонів 630 тисяч гривень.

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Проєкт мікрорайону Європейський. Фото: Краматорська МВА

Інвестпроєкти Краматорська: деталі та суми
Житловий квартал у новому мікройоні. Фото: Краматорська МВА

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок