Російським військам вдалося закріпитися в районі Богданівки — офіцер бригади "Рубіж" НГУ Володимир Черняк

Російським військам вдалося закріпитися в районі Богданівки — офіцер бригади "Рубіж" НГУ Володимир Черняк

Важливо
Російські військові
Російські військові . Ілюстративне фото: АР

Російським військовим вдалося закріпитися в районі Богданівки поблизу Часового Яру на Донеччині. На околицях Часового Яру йдуть бої, армія РФ знаходиться за сотні метрів від міста.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів офіцер бригади "Рубіж" Нацгвардії Володимир Черняк.

"Російські війська дуже успішно просуваються в напрямку Часового Яру. Бої вже відбуваються на околицях міста Часів Яр. Треба розуміти, що околиці міста були практично знищені ще рік тому, там немає жорстких укріплень. Зараз після того, як російським військовим вдалось закріпитись в районі Богданівки, вони підтягнули туди всі можливі ресурси, добре окопались", — уточнив офіцер.

За його словами, також бойові дії відбуваються на околицях Іванівського.

"Іванівське під контролем українських військових, цей населений пункт є останнім форпостом перед Часів Яром. Якщо не враховувати водоканал перед Часовим Яром, який ще російським військам потрібно бути перейти. Російські військові намагаються протиснутись на північ від Іванівського, попри те, що там низина і їх добре видно, але очевидно, що українські війська зайняті лобовими штурмами армії РФ та постійними нальотами російської авіації, це дозволяє армії РФ повільно, але просуватись в напрямку міста", — зазначив Володимир Черняк.

Офіцер уточнив, що в місто Часів Яр російські війська не заходили.

"Околиці про які йдеться, давно безлюдні та не придатні до оборони, бо на цьому напрямку бойові дії йдуть давно. Місто Часів Яр залишається придатним для оборони", — додав Володимир Черняк.

Він розповів, що в основному атаки на Часів Яр здійснюються силами десантно-штурмових військ РФ.

"Російські військові досягли великих успіхів у підготовці своїх новоприбулих мобілізованих. Видно, що противник серйозно віднісся до цієї мети, бо найбільш боєздатні підрозділи перекидають на Часів Яр та постійно формує резерви, щоб замінювати підрозділи, які зазнають великих втрат під час штурму міста", — каже Черняк.

На думку офіцера, російська армія врахувала досвід Авдіївки при спробах штурму міста.

"Якщо говорити про ситуацію раніше після часткової облоги йшла сама битва за нього, то зараз російські війська взагалі, я думаю, не розраховують залишати щось від міста ще до самої битви. Бачимо, як було в Авдіївці, як зараз відбувається це в Часовому Яру, що ФАБи, КАБи, авіація, артилерія та РСЗВ — абсолютно знищує місто, це роблять до того, щоб до того, як армія РФ зможе закріпитись на околицях міста, там не залишалось жодних укриттів для українських військ, без укриттів тримати оборону проблематично", — поділився думками військовий.

Думаю, що російські війська спробують оточити місто з півночі та півдня. Якщо подивитись на Богданівку та Іванівське, якщо вони остаточно зможуть закріпитись в Іванівському, бо в Богданівці вони закріпились, то вони можуть йти далі та напів оточити місто. Тоді проблема водоканалу не буде для них такою, актуальною, як зараз. Хоча під прикриттям артилерії та авіації, вони зможуть робити спроби перейти канал", — додав офіцер бригади "Рубіж".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок