Бахмут до повномасштабного вторгнення. У Києві відкривається виставка фотоспогадів "Bakhmut Before"

Бахмут до повномасштабного вторгнення. У Києві відкривається виставка фотоспогадів "Bakhmut Before"

Бахмут у червні 2021 року
Бахмут, червень 2021 року. Фото: Суспільне Донбас

Виставка, присвячена спогадам про Бахмут, відкривається 16 квітня в Києві. Проєкт назвали "Bakhmut Before", він представить фотографії міста до повномасштабного вторгнення.

Про виставку в етері "Суспільне. Студія" розказав ініціатор проєкту, волонтер громадської організації "ОСА" Олексій Халтурін.

"На виставці будуть представлені сто світлин. Це фотоспогади бахмутян, і вони були зроблені бахмутянами. Збирали ми їх у Телеграм-каналі, коли рік тому почали збиратися докупи і обмінюватись фотокартками", — розказав Олексій.

"Кожна з фотографій — це спогад: ти згадуєш, коли ти там був, що ти там робив. Який був Бахмут до? Він був дуже гарним, дуже зеленим. Важко зараз казати, яким був Бахмут. Але я відчуваю, що спогади втрачаються і стираються, і власне для цього була створена виставка, аби відчути та побачити, яким був Бахмут".

За словами організатора, на захід зареєструвались багато жителів міста. "Я дуже радий, що ми зможемо зібратися всі разом. Ця локація на цей час стане трохи домом", — вважає він.

Виставка працюватиме з 16 по 19 квітня у Києві (ArtHall D12, вул. Десятинна, 12.). Відкриття відбудеться 16 квітня ввечері з 18.30 до 21.00, 17-19 квітня відкрита з 10.00 до 21.00.

Олексій Халтурін додав, що під час виставки планують збирати кошти на автівки для одного з підрозділів 126-ї бригади Сил оборони.

Що відомо про захоплення Бахмута Донецької області

Під час повномасштабного вторгнення армія РФ зруйнувала Бахмут. Українські військові обороняли місто дев’ять місяців. 21 травня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Бахмут зруйнований: "Вони зруйнували всі будівлі. Це сумно, але сьогодні Бахмут лише в наших серцях".

Битву за Бахмут називали найкровопролитнішою з початку російського вторгнення в Україну та найкривавішою битвою піхоти з часів Другої світової війни: втрати росіян оцінили в 60 тисяч вбитих та поранених — по одному на кожні пів метра захопленої території. Російська армія розстрілювала Бахмут з усіх видів озброєння, спалюючи та знищуючи все на своєму шляху.

Наразі Бахмут — тимчасово окуповане місто Донеччини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок