Скасовують виплати ветеранам, погрожують депортацією: як на Луганщині окупанти змушують отримати паспорт РФ

Скасовують виплати ветеранам, погрожують депортацією: як на Луганщині окупанти змушують отримати паспорт РФ

Окупований Луганськ
Тимчасово окупований Луганськ. Ілюстартивне фото: AP

Російські окупанти на Луганщині після виборів президента РФ стикнулися з малою кількістю паспорт РФ у населення. Через це зараз вони намагаються максимально паспортизувати людей, погрожують депортацією з початку літа всім хто не отримав паспорт, та скасовують пільги для ветеранів Другої світової.

Про це в етері телемарафону Єдині новини розповів очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.

За словами очільника, згідно з законодавством РФ, із 1 липня 2024 року людину без російського паспорта на території так званої "ЛНР" можуть визнати іноземним громадянином і на неї очікує депортація, якщо вона становитиме загрозу для окупантів.

"Питання куди видворяти, і яким самим чином взагалі незрозуміло. Тому що під час виборів вони побачили, велику наявність Українських паспортів, і в тому числі паспортів невизнаної "ЛНР". І зараз максимально намагаються людей паспортизувати. Як молодь, так і пенсіонерів і ветеранів", розповів Артем Лисогор.

Лисогор зазначив, що задля примусової паспортизації, окупанти скасували всі пільги ветеранам Другої світової війни, не отримали російські паспорти.

Очільник додав, що отримати паспорт РФ можна тільки в соціальних центрах, можливості отримати паспорт РФ віддалено окупанти не надають. При цьому середній вік ветеранів війни близько 100 років, а ветерана праці близько 90 років.

"Ті дідусі та бабусі, які не отримали паспорти через стан здоровʼя, через свій вік, не ходили в ці соціальні установи. Вони не отримали нові ветеранські книжки. І тепер вони не можуть отримати свої виплати", повідомив Артем Лисогор.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок