"Це мають побачити якнайбільше людей". У Дніпрі відбулась прем'єра фільму "Білий янгол — кінець Мар’їнки"

"Це мають побачити якнайбільше людей". У Дніпрі відбулась прем'єра фільму "Білий янгол — кінець Мар’їнки"

Прем’єра фільму "Білий янгол — кінець Мар’їнки" відбулася в Україні. Перший показ провели у Дніпрі. Стрічка розповідає про роботу поліцейського підрозділу "Білий янгол" в Мар’їнці, евакуацію місцевих жителів. Майже всі кадри зняті головними героями стрічки протягом перших пів року повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Герої фільму — поліцейські — і переселенці з Мар'їнки зустрілись на показі.

У стрічці використані кадри, що зафільмували поліцейські на власні камери, протягом весни, літа та осені 2022 року під час евакуації місцевих жителів Мар’їнки. Вивозили й поранених та загиблих. Евакуацію містян поліція закінчила в листопаді 2022 року: вивезли всіх цивільних з міста.

Евакуація з міста Мар'їнка на Донеччині
Евакуація літньої жінки з Мар'їнки, 2022 рік. Фото: ГУ Нацполіції у Донецькій області

"Янголи" почалися з нас, з нашого напрямку. У нас на початку війни була потреба в евакуації населення, був бойовий досвід часів АТО/ООС, ми почали на перспективу працювати і з цього зародилися ці евакуаційні групи, з нашого напрямку", — розповідає поліцейський екіпажу "Білий янгол" Артем Щусь.

Тоді поліцейські їздили на автівці швидкої допомоги білого кольору, рятували людей, розвозили гуманітарну допомогу. Тому місцеві й назвали їх "білими янголами", згадує Артем: "Потім ми пересіли на службові броньовані автомобілі, тому що ситуація погіршувалася. І так до сьогоднішнього дня ми працюємо на цих напрямках".

Фото: Суспільне Донбас
"Мені хотілось би, щоб ці всі картини, бо вони документальні, які показують ситуацію в нашій країні, бачили більше населення і реагували на ці виклики, які стали перед нами", — ділиться поліцейський Артем Щусь.
Артем Щусьполіцейський, загін "Білий янгол"

На прем’єру прийшов один з головних героїв Рустам Лукомський, в серпні 2022 року під час евакуації місцевих жителів з Мар’їнки під російським обстрілом він отримав поранення. Після двомісячного лікування поліцейський знов повернувся до роботи.

Фото: ГУ Нацполіції у Донецькій області
"Трошки підлікували і назад. Якщо в тебе є прагнення, ти відразу вертаєшся як в сім’ю".
Рустам Лукомськийполіцейський, загін "Білий янгол"

Подивитися фільм прийшли й жителі Мар’їнки. Переселенка з Мар’їнки Оксана майже два роки живе у Дніпрі.

Фото: Суспільне Донбас
"Ми додому вже не повернемося, не побачимо тих людей, з якими жили. Дуже важко, її немає", — каже Оксана про рідну Мар'їнку.
Оксанапереселенка з Мар'їнки

"Ми і до цього вісім років були на червоній лінії, і от два роки ці. Мій дім був зруйнований в березні 2022 року", — додає інша переселенка з Мар’їнки Ольга.

Катерина — з окупованого росіянами Маріуполя — також прийшла на прем’єру.

"Якщо ми не будемо це дивитися, то як за кордоном подивляться? Це взагалі караул. Треба дивитися, навіть не може бути мови. Зрозуміло, що це якось на душі біль. Але це через те, що ми це на яву бачили, якось більш спокійно відносишся, що ти бачиш дуже страшні картини", — розповідає маріуполька.

Режисер фільму — німецький журналіст Арндт Ґінцель. Робота над фільмом тривала пів року.

Прем'єра фільму про Мар'їнку в Німеччині
Фільм на фестивалі у Німеччині презентували наприкінці 2023 року. Фото: ГУ Нацполіції у Донецькій області

Вперше стрічку презентували в Німеччині на відкритті Лейпцизького фестивалю, його демонструватимуть в німецьких кінотеатрах до кінця лютого 2024-го року.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок