В Україну повернулася військовополонена, яка була на "Азовсталі"

В Україну повернулася військовополонена, яка була на "Азовсталі"

Важливо
Військовополонена, "Азовсталь", Маріуполь, обмін 31 травня
Військовополонена з "Азовсталі" повернулася в Україну. Суспільне Новини/Дарина Коломієць

Під час обміну 31 травня в Україну повернулася військовополонена, яка перебувала на "Азовсталі" у Маріуполі під час боїв за місто у 2022 році.

Про це повідомили уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram.

Лубінець написав, що син жінки Дмитро зустрівся з мамою, яка повернулася додому з полону, вони не бачилися 2 роки.

"Це справжній подарунок для Дмитра, адже 24 травня в хлопчика був день народження. І його, і маму переповнюють емоції. Неможливо стримати сліз, дивлячись на це відео".

Уповноважений Верховної ради зазначив, що раніше хлопчика повернув додому Офіс омбудсмана з тимчасово окупованої території України, а його маму-військовополонену хотіли незаконно засудити у РФ.

Кореспондентка Суспільного поспілкувалася з Наталією Мануїловою, яка 7 років прослужила в “Азові”. Жінка розповіла, що сина забрала до себе її сестра.

"Я жила у своїй Україні, любила її. Вони забрали, забрали все, що у мене було. Дякувати Богу, лишилися мій синочок, моя сестра. Дякую велике! Я просто не вірю”!”

Жінка сказала, що її полонили у квітні 2022 року у Маріуполі. “Пришли, захопили, от так от забрали з дому. Одягнули мішок на голову, наручники. Все, що можна, зав’язали, зв'язали — і кинули”, — розповіла Наталія.

За її словами, свої дії росіяни мотивували це тим, що вона українка з батальйону “Азов”, а “Азов” — це, за їхніми словами, “найгірші люди, які можуть бути”.

“Я кажу, не може такого бути. Я сім років у батальйоні прослужила. Крім позитивних емоцій і сумлінних людей, нічого не можу сказати. Це дуже хороші люди. Вони захищали свою батьківщину”, — розповіла Наталія.

Що відомо про обмін 31 травня

Між Україною та Росією у п'ятницю, 31 травня, відбувся обмін полоненими. З російського полону вдалося повернути 75 людей, повідомив президент України Володимир Зеленський: це воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних, 19 людей, які потрапили в полон з острова Зміїний, 10 оборонців Маріуполя і з "Азовсталі", українські військові, що потрапили в полон на різних напрямках.

Сьогоднішній обмін військовополоненими — 52-й із початку повномасштабного вторгнення РФ, повідомили у Мінреінтеграції. Таким чином з полону окупантів загалом вдалося визволити вже 3210 захисників та захисниць України.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок