"20 днів у Маріуполі" номінували на "Оскар" як найкращий документальний фільм

"20 днів у Маріуполі" номінували на "Оскар" як найкращий документальний фільм

Важливо
"20 днів у Маріуполі" номінували на "Оскар" як найкращий документальний фільм
. Фото надано командою стрічки

Документальний фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" — серед п'яти номінантів на "Оскар" у категорії "Найкращий документальний фільм".

Про це оголосили 23 січня під час прямої трансляції.

Номінантів оголошували актори Зазі Бітц та Джек Куейд.

У цій категорії також змагатимуться:

  • Bobi Wine: The People’s President;
  • The Eternal Memory;
  • Four Daughters;
  • To Kill a Tiger.

"20 днів у Маріуполі" — перший саме український фільм, українського режисера за час незалежності, що отримав номінацію на "Оскара". Торік був номінований фільм "Будинок зі скалок" данського режисера, стрічка створена у копродукції з Україною.

Усього до участі у номінації допустили 167 стрічок, пізніше до короткого списку обрали 15.

"20 днів у Маріуполі" також був у короткому списку як найкращий міжнародний фільм. Але в остаточну номінацію фільм не потрапив.

Церемонія нагородження відбудеться 11 березня о першій годині ночі у театрі "Долбі" в Голлівуді.

Що відомо про фільм "20 днів у Маріуполі"

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм уже потрапив до двох номінацій британської премії BAFTA Film Awards — "Документальний фільм" та "Стрічка іноземною мовою".

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

У листопаді 2023 року фільм виклали у відкритий доступ американського YouTube. Станом на 17 січня його переглянули 1,3 млн разів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок