Заарештували воєнкома з Донеччини, якого викрили на організації схем збагачення для свого оточення

Заарештували воєнкома з Донеччини, якого викрили на організації схем збагачення для свого оточення

Заарештували воєнкома з Донеччини, якого викрили на організації схем збагачення для свого оточення
. Затриманий воєнком. Фото: ДБР

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід керівнику Донецького обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Суд визначив йому тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 3 мільйони гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Чоловікові повідомили про підозру 3 серпня, та за місцями його роботи та проживання провели обшуки.

Воєнкому інкримінують перевищення службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану за частиною 5 статті Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Чим займався воєнком на посаді

Як розповіли у ДБР, коли чоловік очолював Запорізький ОТЦК та СП з липня по грудень минулого року, він без законних підстав направив наближених підлеглих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань.

"Проте ці працівники військкомату перебували у зоні бойових дій за вільним графіком, як у відпустці. Слідство встановило, що вони не були призначені на посади у бойовому підрозділі, не брали участі у боях та безпідставно знаходилися у прифронтовій зоні", — повідомили правоохоронці.

Також воєнком оформив документи щодо отримання цими військовослужбовцями довідок про безпосередню участь у боях, завдяки яким їм безпідставно нарахували додаткові бойові доплати на загальну суму понад 981 тисяча гривень. За даними відомства, один із цих підлеглих надав документи для отримання 700 тисяч гривень грошової допомоги у зв’язку із втратою працездатності внаслідок участі у боях.

"Також керівник військкомату влаштовував на роботу у ТЦК та СП представників місцевого криміналітету, щоб допомогти їм ухилитися від судового розгляду кримінальних справ по особливо тяжким злочинам. Також він допоміг одному з «кримінальних авторитетів» знятися з військового обліку для безперешкодного виїзду за кордон", — йдеться у повідомленні.

Працівники ДБР провели обшуки за місцями роботи та проживання керівника військкомата у Запоріжжі та у Мирнограді Донецької області та знайшли докази протиправної діяльності та особисті фото підлеглих, які отримували безпідставні виплати під час так званого несення служби.

Що відомо про очільника обласного військкомату на Донеччині

22 липня у Донецькому обласному ТЦК та СП повидомили про призначення нового начальника. Ним став полковник Геннадій Яременко.

Колишній очільник, полковник Віктор Павлюк призначений начальником Харківського обласного ТЦК.

На початок