"Організував схему збагачення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам". ДБР викрило воєнкома на Донеччині

"Організував схему збагачення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам". ДБР викрило воєнкома на Донеччині

"Організував схему збагачення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам". ДБР викрило воєнкома на Донеччині
. Затриманий воєнком. Фото: ДБР

Працівники ДБР затримали колишнього керівника Запорізького обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який організував підвищені військові виплати для близького оточення та допомагав представникам місцевого злочинного угрупування ухилятися від відповідальності. Наразі чоловік очолює Донецький обласний ТЦК та СП.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Чим займався воєнком на посаді

Як розповіли у ДБР, коли чоловік очолював Запорізький ОТЦК та СП з липня по грудень минулого року, він без законних підстав направив наближених підлеглих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань.

"Проте ці працівники військкомату перебували у зоні бойових дій за вільним графіком, як у відпустці. Слідство встановило, що вони не були призначені на посади у бойовому підрозділі, не брали участі у боях та безпідставно знаходилися у прифронтовій зоні", — повідомили правоохоронці.

Також воєнком оформив документи щодо отримання цими військовослужбовцями довідок про безпосередню участь у боях, завдяки яким їм безпідставно нарахували додаткові бойові доплати на загальну суму понад 981 тисяча гривень. За даними відомства, один із цих підлеглих надав документи для отримання 700 тисяч гривень грошової допомоги у зв’язку із втратою працездатності внаслідок участі у боях.

"Також керівник військкомату влаштовував на роботу у ТЦК та СП представників місцевого криміналітету, щоб допомогти їм ухилитися від судового розгляду кримінальних справ по особливо тяжким злочинам. Також він допоміг одному з «кримінальних авторитетів» знятися з військового обліку для безперешкодного виїзду за кордон", — йдеться у повідомленні.

Працівники ДБР провели обшуки за місцями роботи та проживання керівника військкомата у Запоріжжі та у Мирнограді Донецької області та знайшли докази протиправної діяльності та особисті фото підлеглих, які отримували безпідставні виплати під час так званого несення служби.

ДБР затримало воєнкома та повідомило йому про підозру у перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану за частиною 5 статті 426-1 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Що відомо про очільника обласного військкомату на Донеччині

22 липня у Донецькому обласному ТЦК та СП повидомили про призначення нового начальника. Ним став полковник Геннадій Яременко.

Колишній очільник, полковник Віктор Павлюк призначений начальником Харківського обласного ТЦК.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок