Річниця захоплення Святогірська: події того дня та ситуація після звільнення

Річниця захоплення Святогірська: події того дня та ситуація після звільнення

Святогірськ, міська рада, 21 грудня 2022 року. Фото: Суспільне Донбас/Анастасія Дашко
. Фото: Суспільне Донбас

Рік тому, 5 червня, російські війська захопили місто Святогірськ Донецької області. Окупація міста тривала понад три місяці.

Армія РФ почали штурмувати Святогірськ з боку селища Дробишеве, потім штурмували Ярову, Соснове Лиманської громади та село Студенок.

5 червня 2022 року територія міста, яка була розташована на лівому березі ріки Сіверський Донець, була окупована, а українські військові зайняли позиції на горах на іншому боці річки.

Сили оборони звільнили Святогірськ від російських сил 12 вересня. Удосвіта бійці батальйону імені Кульчицького на човнах переплили Сіверський Донець та закріпились у місті. Росіяни швидко втекли.

Як розповідав Суспільному начальник Святогірської МВА Володимир Рибалкін, деякі райони міста повністю зруйновані.

Наслідки окупації Святогірська
Святогірськ у травні 2023 року. Фото: Суспільне Донбас

"Є велика кількість будинків, які залишились не пошкодженими, хоча дійсно є такі, що повністю зруйновані. Наприклад, район Сахалін, який практично повністю зруйнований. Бо саме через цей район був штурм Святогірська Але ми можемо говорити, ще про чотири села, які повністю фактично знищені, жодного будинку там нема. Це Богородичне, Долина, Мазанівка і Краснопілля", — описував Рибалкін наслідки окупації та бойових дій.

За даними на травень 2023 року, в місті живе 750 людей, до повномасштабного вторгнення у Святогіську було п'ять тисяч жителів.

Як живе Святогірськ після окупації дивіться у відео:

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок