Окупаційна влада планує вивезти до Росії всіх школярів із Горлівки

Окупаційна влада планує вивезти до Росії всіх школярів із Горлівки

Окупаційна влада планує вивезти до Росії всіх школярів із Горлівки
. Новобранці російської армії під час військових навчань на полігоні самоназваної "ДНР", 5 жовтня 2022 р. Ілюстративне фото: АР

"Адміністрація" тимчасово окупованої Горлівки Донецької області планує вивезти всіх школярів наприкінці навчального року до Росії. Росіяни мають намір перевезти дітей на підставі "евакуації", батькам доведеться їхати до РФ також.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

"Це робиться для того, аби вивезти українців до РФ й надалі асимілювати їх та знищити в дітей українську самоідентичність. Все це і є ознакою геноциду згідно з нормами міжнародного права", — зазначили в організації.

Що відомо

Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації.

Також ПАРЄ закликала Міжнародний кримінальний суд (МКС) розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин. Текст резолюції оприлюднений на сайті ПАРЄ.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Читайте також

Через нестачу ліжко-місць у лікарнях Горлівки поранених російських окупантів везуть до Жданівки

В окупованому Луганську для лікування поранених вони використовують шкірно-венерологічного диспансер та пологовий будинок

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок