У Дніпрі відкрили гуртожиток для ВПО з Маріуполя

У Дніпрі відкрили гуртожиток для ВПО з Маріуполя

У Дніпрі відкрили гуртожиток для ВПО з Маріуполя
. Житло для маріупольців у гуртожитку Дніпра. Фото: Telegram/Маріупольська міська рада

Перший в Україні гуртожиток для 35 родин з Маріуполя відкрили в Дніпрі. Переселенці проживатимуть у ньому безоплатно.

Про це повідомили в Маріупольській міській раді.

Під соціальне житло відремонтували корпус Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Для людей облаштували пральню, зону коворкінгу та дитячу кімнату, розповіли в міськраді.

"Найшвидшим рішенням є ремонт існуючих гуртожитків під соціальне житло. Цей пілотний проєкт дає старт для переоблаштування у Дніпрі ще двох гуртожитків. Це 333 соціальні кімнати. Працюємо над розширенням програми по всій Україні", — зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Що відомо про житло для маріупольців

В середині березня визначили 35 маріупольських родин, які отримають перше соціальне житло у гуртожитку Дніпра. У гуртожитку проживатимуть сім‘ї з кількома дітьми, люди з інвалідністю, вагітні жінки, пенсіонери, родини військовополонених, загиблих та учасників війни.

Переселенці з Маріуполя можуть отримати соціальне житло у Дніпрі. Заявки приймали у центрах "Я Маріуполь" до 15 грудня. Людям нададуть кімнати у гуртожитку Дніпра.

Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Читайте також про Маріуполь

Майже 50 тисяч маріупольців подали заяви про зруйноване житло

У Маріуполі окупантами пошкоджено 90% всіх шкіл

60% маріупольців, які виїхали з блокадного міста, мають ознаки ПТСР — дослідження

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок