60% маріупольців, які виїхали з блокадного міста, мають ознаки ПТСР — дослідження

60% маріупольців, які виїхали з блокадного міста, мають ознаки ПТСР — дослідження

Опитування
60% маріупольців, які виїхали з блокадного міста, мають ознаки ПТСР — дослідження
Кадр із фільму Мстислава Чернова/надане пресслужбою

Ознаки посттравматичного стресового розладу мають 60% маріупольців, які виїхали з нині окупованого міста. Такі дані оприлюднили представники Агенції UkrSocStandart, яка провела дослідження "Як блокада Маріуполя вплинула на людей".

Дослідження тривало з грудня 2022 року по січень 2023-го. Провела його Агенція UkrSocStandart на волонтерських засадах. Дані збирали онлайн, за допомогою соцмереж та ЗМІ міста. Про це під час його презентації у Media Center Ukraine-Ukrinform розповів керівник проєктів Денис Под'ячев.

"За результатами дослідження, 60% маріупольців мають ознаки посттравматичного стресового розладу. Аналіз травмуючих чинників виділив шість головних факторів: важкі побутові умови — холод, недоїдання, ризик життю, авіаудари по дітях — бомбардування драмтеатру та пологового, деморалізація земляків — колабораціонізм, мародерство та масові вбивства цивільних", — зазначив керівник проєктів UkrSocStandart Под'ячев.

За його даними, в дослідженні взяли участь понад тисячу респондентів. Якщо орієнтуватися на цифру у 250 тисяч людей, які евакуювалися з Маріуполя — в опитуванні взяв участь кожен 200 житель громади, що виїхав до інших регіонів України чи за кордон, пояснив Денис Под'ячев.

"Цим дослідженням ми хотіли показати найбільш стресовий досвід людей у війні на прикладі Маріуполя", — сказав керівник проєктів UkrSocStandart.

Представниця ГО "Центр соціально-культурного розвитку" Наталія Шайхутдінова припустила, що цифра маріупольців з ознаками ПТСР може бути значно вищою.

"Людей, які мають ознаки посттравм може бути 80% і вище. Дослідження проводилося в грудні, коли люди не хотіли згадувати про пережите, і десь якомога далі сховали свої спогади, бо так їм було легше не помічати такі ознаки. А ось березень став для маріупольців дуже тригерним: з такими датами, коли кожен згадував, що трапилося з ним", — пояснила Наталія Шайхутдінова.

Що відомо про блокаду Маріуполя

  • Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня. Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь". Тільки за добу 10 травня російські війська здійснили 38 авіанальотів на "Азовсталь".
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Читайте також про Маріуполь

Поблизу Маріуполя на дорозі розсипане зерно: російські окупанти вивозять награбоване до Росії — радник мера

Росіяни підняли з дна порту в Маріуполі два крани та готуються отримати військові вантажі — Андрющенко

"Просто горіли всі, хто живцем, хто не живцем". Історія "азовця" Микити Шастуна, який вижив під час теракту в Оленівці

162 дні у російській окупації: у Вінниці презентували книгу-щоденник переселенки з Маріуполя

В Україні створюють рольову гру про підлітка, який намагається пережити російську облогу Маріуполя

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок