У Слов'янську зобов'язали опікунів вивезти дітей до 14 квітня

У Слов'янську зобов'язали опікунів вивезти дітей до 14 квітня

У Слов'янську зобов'язали опікунів вивезти дітей до 14 квітня
. Евакуація з Костянтинівки, Донбас. Фото: Суспільне Донбас

Зі Слов'янська, що на Донеччині, опікуни повинні вивезти дітей з міста до 14 квітня. Як розповів під час телемарафону "Єдині новини" начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях, якщо такі родини не виїдуть, то опікунів позбавлять обов’язків, а дітей евакуюють примусово.

"Далі діти будуть знаходитись в спеціальних закладах в безпечному місці до їх розміщення в сім’ях, які приймуть їх. Є декілька сімей, які не хочу виїжджати з міста. Не можна сказати, що Слов’янськ це більш небезпечне місто, ніж Авдіївка чи Костянтинівка, але це може змінитись дуже швидко. Як це було влітку минулого року. Треба застосовувати непопулярні рішення зараз", — зазначив Лях.

За словами Ляха, місто знаходиться в 30 км від лінії фронту,

"Коли кількість поранених за один обстріл стає 36 людей, це дуже багато. Це майже третя частина поранених, які були торік за пів року активних бойових дій. Тому зараз влада опікується цим питанням, воно на контролі, тому я вважаю, що це потрібно робити", — розповів начальник МВА.

Читайте також: Дітей необхідно вивезти. У Слов'янську опікунів, що відмовляються від евакуації, позбавлять обов'язків — рішення комісії

Що відомо про евакуацію дітей на Донеччині

Нині у Донецькій області запроваджена примусова евакуація дітей з Бахмута, де точаться бої. В інших громадах, що розташовані на лінії чи поблизу фронту діє обов'язкова евакуація. Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація.

Внести до переліку територій, де можуть запровадити примусову евакуацію дітей, можуть ще 13 громад Донеччини.

Серед них Авдіївка, яку армія РФ обстрілює щодня, інколи понад десять разів. 31 березня вдень начальник Авдіївської МВА повідомляв, що в місті лишилось 5 або 6 дітей. Він пояснював, що є батьки, які переховують своїх дітей від правоохоронців, щоб уникнути евакуації. З сім'ями які лишились в Авдіївці "йдуть справжні перемовини та вмовляння", пояснював Барабаш. Ввечері цього дня внаслідок обстрілу міста загинув 5-місячний хлопчик, разом із ним бабуся, батьки дитини були поранені.

На 31 березня з трьох населених пунктів регіону евакуювали всіх дітей. У лютому всіх дітей вивезли з Вугледара. Останнім був 15-річний син місцевого священника: родина відпустила підлітка до бабусі, розповідали у поліції Донецької області.

Всіх дітей евакуювали також у лютому і з селища Велика Новосілка: поліцейським вдалось вмовити родину з трьома дітьми виїхати і більш безпечний район.

В середині березня поліцейський загін "Білі янголи" вивіз дітей з міста Часів Яр, що неподалік Бахмута.

Читайте також про евакуацію дітей з прифронтової зони Донецької області

"Дорослі дякують, що вмовили їх з дітьми евакуюватися". Інтерв'ю з поліцейською загону "Білі янголи"

Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки

Правоохоронці евакуювали з Нью-Йорка на Донеччині родину з немовлям

У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати дитину

Скільки жителів залишаються у Бахмуті, розповів начальник Донецької ОВА

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок