Примусова евакуація дітей: в яких громадах Донеччини можуть вдатися до таких заходів

Примусова евакуація дітей: в яких громадах Донеччини можуть вдатися до таких заходів

Ексклюзивно
Примусова евакуація дітей: в яких громадах Донеччини можуть вдатися до таких заходів
Фото: поліція Донеччини/Facebook

Окрім Бахмута, в Донецькій області до переліку територій, де можуть запровадити примусову евакуацію дітей через активні бойові дії, розглядають ще 13 громад. З деяких містечок вже вивезли всіх дітей. Однак, у більшості батьки ще вагаються. Де дітей на Донеччині немає, а куди дедалі важче дістатися аби їх врятувати розбиралося Суспільне Донбас.

Ще 13 громад Донеччини можуть стати наступними, де за прикладом Бахмута, дітей вивозитимуть примусово — не виключають в обласній військовій адміністрації. Це Авдіївська, Курахівська, Мар’їнська, Очеретинська, Часовоярська, Сіверська, Соледарська, Званівська, Торецька, Вугледарська, Великоновосілківська, Комарська територіальні громади, а також села Костянтинівської територіальної громади, що межують з лінією фронту. Втім, остаточне рішення ще не ухвалене.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника Донецької ОВА Юлія Костюніна.

"Рішення про примусову евакуацію дітей з інших громад Донеччини, окрім Бахмута, наразі немає. Поки ведуться попередні узгоджувальні дії з відповідними виконавцями, оскільки нарада облдержадміністрації щодо обов'язкової евакуації родин з дітьми, які проживають в населених пунктах на лінії розмежування, була проведена ще до вступу в дію Постанови № 209 від 7 березня. Саме тоді ці дванадцять громад і ще одна — частково, були визначенні для обов'язкової евакуації. В першу чергу це стосується родин з дітьми", — розповіла Юлія Костюніна.

Примусова евакуація дітей. В яких громадах Донеччини можуть вдатися до таких заходів
Діти йдуть коридором у притулку Слов'янська. З Бахмуту та сіл на північ від міста, які постійно обстрілюються російськими військовими, евакуювали дітей у більш безпечну частину регіону. 13 березня 2023 рік. Фото: Ignacio Marin/Anadolu Agency/Getty Images

Як пояснила заступниця очільника Донецької ОВА, рішення про примусову евакуацію дітей ухвалює обласна військова адміністрація, яка узгоджує його з органами військового командування та координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

За словами Костюніної, за останній місяць станом на 30 березня із зазначених громад добровільно вже евакуйовані понад 500 дітей з батьками.

"Покровський район: евакуйована 191 дитина разом з батьками чи законними представниками, Бахмутський район — 236 і Волноваський район — 75. На території вищезазначених громад дітей, які мають статус дитини-сироти або дитини позбавленої батьківського піклування, немає. Вони всі евакуйовані", — зазначила заступниця начальника Донецької ОВА.

діти Донеччина
Військові РФ влучили в дитячий будинок. Дружківка. 27 березня 2023 рік. Фото: Павло Кириленко/ Facebook

За даними поліції Донеччини, у трьох з тринадцяти зазначених громад — Вугледарської, Часовоярської та Великоновосілківської — родин з дітьми вже немає.

Так само їх вже вивезли і з прифронтових сіл Костянтинівської міської територіальної громади, повідомила Юлія Костюніна.

У Бахмуті, де тривають активні бойові дії, залишаються діти

Бахмут — нині єдине місто, яке підпадає під критерії примусової евакуації. Кабмін схвалив механізм — як вивозитимуть із зони бойових дій дітей, чиї батьки попри небезпеку відмовляються виїжджати. З міста мають намір вивезти всіх дітей.

"Дитина буде вилучена, якщо евакуаційний екіпаж виявить її поруч з батьками, які навідріз відмовляються від евакуації. Такі випадки в нас, на жаль, були. Але ми намагаємося максимально вплинути на батьків. Якщо ж не вдається, і дитину екіпаж вивозить без батьків чи законних представників, то діти спочатку направляються до лікарні для обстеження та, за необхідності, отримують медичну допомогу", — розповіла заступниця начальника обласної військової адміністрації.

Далі, за її словами, дітей влаштовують до сімей родичів, знайомих або до патронатних вихователів, у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу.

діти Донеччина
Фото: поліція Донеччини

У Бахмуті, за даними голови Донецької ОВА Павла Кириленка, станом на 15 березня лишається 33 дитини.

З 24 лютого 2022 року кількість загиблих дітей в Донецькій області становить 143 дитини, поранених 279. Такі цифри називають в обласній військовій адміністрації.

Що відомо про евакуацію дітей на Донеччині

У лютому всіх дітей вивезли з Вугледара. Останнім був 15-річний син місцевого священника: родина відпустила підлітка до бабусі, розповідали у поліції Донецької області.

Всіх дітей евакуювали також у лютому і з селища Велика Новосілка: поліцейським вдалось вмовити родину з трьома дітьми виїхати і більш безпечний район.

В середині березня поліцейський загін "Білі янголи" вивіз дітей з міста Часів Яр, що неподалік Бахмута.

Читайте також про евакуацію дітей з прифронтової зони Донецької області

"Дорослі дякують, що вмовили їх з дітьми евакуюватися". Інтерв'ю з поліцейською загону "Білі янголи"

Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки

Правоохоронці евакуювали з Нью-Йорка на Донеччині родину з немовлям

У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати дитину

Скільки жителів залишаються у Бахмуті, розповів начальник Донецької ОВА

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок