Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки

Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки

Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки
25 лютого 2023 року Авдіївка. Фото: Павло Кириленко

17-річний хлопець хотів евакуюватися з Авдіївки на Донеччині до рідних. Батьки відмовилися його вивозити, тож юнак пішов містом шукати волонтерів, які вивозять людей. Не знайшовши допомоги, хлопець пішки вирішив йти з міста, та рушив в напрямку фронту.

Про це розповів голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі "Еспрессо". За його словами, вийти з міста юнак намагався напередодні, 18 березня.

"Йому 17 років, він навчався в ПТУ нашому. Батьки на відсіч відмовлялись його вивозити, він просився до родичів — йому відмовляли. Він втік із дому, ходив під обстрілами. Потім він зрозумів, що вечоріє, і він не знайде волонтерів, але йому було дуже страшно йти додому. Він таки зайшов туди, переодягнувся і пішки пішов з Авдіївки. Куди знав. Дякувати богу, їхали хлопці, побачили його уже за містом. Він йшов майже до лінії фронту", — розповів Віталій Барабаш.

Юнака з Авдіївки відвезли до Покровська, щодо батьків, як повідомив Віталій Барабаш, розглядатимуть питання про позбавлення батьківських прав.

"Сьогодні зранку говорили з людьми, де він перебуває зараз — хлопчину трусить майже добу", — розповів Віталій Барабаш.

Наразі в Авдіївці лишається семеро дітей та понад дві тисячі цивільних людей.

"За три тижні ми вивезли 150 людей. Є ті, хто від'їжджає своїми автівками. По тих списках, що в нас є, у місті 1960 людей, які отримують гуманітарну допомогу. Але ми розуміємо, що їх трохи більше, бо є ті, хто принципово не ходять за гуманітарною допомогою. То десь так 2200-2300 людей в місті лишається", — розповів Віталій Барабаш.

Що відомо про евакуацію дітей на Донеччині

Читайте також

Примусова евакуація дітей з Бахмута: пояснення юриста, як це відбуватиметься

Кабмін дозволив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок