"Після авіаудару багатоповерхівка перетворилась на брухт". Як з Авдіївки евакуюють цивільних

"Після авіаудару багатоповерхівка перетворилась на брухт". Як з Авдіївки евакуюють цивільних

"Після авіаудару багатоповерхівка перетворилась на брухт". Як з Авдіївки евакуюють цивільних
. Фото: Associated Press

В Авдіївці залишаються близько 2-х тисяч жителів, з них понад 30 дітей. Поліцейські евакуюють людей під щоденними обстрілами, але деякі сім'ї відмовляються їхати.

У бомбосховищі лікарні Ольга Шульга жила разом з сином Мирославом. Вони вирішили евакуюватися.

Як з Авдіївки евакуюють цивільних
Фото: Associated Press

Чоловік Ольги залишається в Авдіївці — проводжає рідних до автівки.

Людей вивозять поліцейські. Начальник патрульної поліції Авдіївки Геннадій Юдін розповів Associated Press, що деякі сім’ї відмовляються їхати, попри всі вмовляння. Хоча місто щодня знищують російські військові обстрілами.

Як з Авдіївки евакуюють цивільних
Фото: Associated Press

"6 березня авіаудар здійснили російські окупаційні війська по мирному населенню. Багатоповерхівка перетворилась на брухт, на сміття будівельне. Ні людей їм не шкода, ні будівлі, ні магазини, нічого. Їм потрібна тільки випалена земля", — говорить Геннадій Юдін начальник патрульної поліції Авдіївки.

Що відомо про ситуацію в Авдіївці

  • 8 березня російська армія обстріляла Авдіївський коксохім. У сховищах заводу перебувають десятки людей
  • Російська армія від початку року збільшила кількість авіаційних та ракетних обстрілів Авдіївки, що на Донеччині.
  • Після російського авіаудару по селу Ласточкине 28 лютого, де ракета вбила двох людей, жителі села почали звертатись по допомогу в евакуації. Протягом двох днів поліцейські Донеччини вивезли близько 40 людей, серед яких були діти.
  • 5 березня з Авдіївки евакуювали 11 людей, серед яких — дві дитини. Наразі в місті залишаються близько 2450 жителів, серед яких 42 дитини.
  • З серпня 2022 року, коли оголосили обов'язкову евакуацію, з Донеччини виїхали майже 50 тисяч людей. Серед евакуйованих понад шість тисяч дітей.
  • Жителі Авдіївки на Донеччині, які лишаються у прифронтовому місті, наразі забезпечені продуктами та речами першої потреби. Тим часом в місті бракує генераторів та дров.
  • У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати 11-річного хлопчика. Місто під постійними обстрілами без світла, газу та води.
  • В Авдіївці до повномасштабного вторгнення Росії в Україну проживали 32 тисячі людей. У місті залишаються близько двох тисяч місцевих жителів. Продуктів харчування є з запасом. У місті працює міська лікарня, один лікар, чотири медсестри, чотири молодші медсестри та технічний персонал. Медикаменти є. З травня не працює швидка. Поранених вивозять рятувальники в лікарні Селидового, Покровська, Мирнограда. В місті немає води, світла та зв'язку.

Читайте також про Авдіївку

Залишився один лікар та чотири медичні сестри. Як рятувальники вивозять поранених з Авдіївки

У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати дитину

В Авдіївці від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка. Висновки МВА та поліції

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок