Під час окупації Лиманщини росіяни зруйнували інфраструктуру лісового господарства, засмітили заповідник "Святі гори", замінували понад 20 тисяч гектарів лісу та знищили вогнем шість тисяч гектарів насаджень. Про стан лісів та відновлення роботи державного підприємства Суспільному розповів директор "Лиманського лісового господарства" Олексій Приходько.
Російські військові базувались у заповідній зоні "Святі гори". Після себе, каже Олексій Приходько, вони залишили окопи, купи сміття та залишки їжі:
"Вони залишили після себе руйнування, спиляні дерева, залишили окопи, які впливають на екологію, на існування національного парку "Святі гори".
Площа лісів Лиманського лісгоспу складає 27 тисяч гектарів, частина з яких не підлягає відновленню, розповідає Олексій Приходько:
"Ліс пошкоджений лісовою пожежею, на жаль він засох, таких лісів у нас близько шести тисяч гектарів, всі вони підлягатимуть відновленню, необхідно буде виростити посадковий матеріал і наново їх створити".
До повномасштабного російського вторгнення у Лиманському лісгоспі діяло три лісництва: Лиманське, Ямпільське і Дробишівське.
"У нас було три лісництва, насіннєво-селекційний центр, центр перероблення деревини, а також екологічна стежка. На жаль, з усіх цих об'єктів у нас збереглося всього одне лісництво – Лиманське лісництво", – говорить Олексій Приходько.
У приміщенні лісгоспу також господарювали росіяни. Тут розбиті вікна та двері, зруйнований дах, зламані меблі та написи на стінах. Коли окупанти втікали, каже Приходько, вони забрали з собою камери відеонагляду:
"Була камера відеоспостереження, було виведено на диспетчерський пункт інформацію про лісові пожежі, які відбувалися у Лиманському лісництві".
У автопарку лісгоспу росіяни залишили зруйновані гаражі та автомобілі.
"Загалом у нас було вісім пожежних автомобілів. Зараз залишилося три розграбовані пожежні автомобілі. До нового пожежонебезпечного періоду ми приведемо їх до ладу і вони будуть служити нашому підприємству для охорони лісів від пожеж", – каже Олексій Приходько.
За чотири місяці окупації Лиманщини росіяни зруйнували у лісгоспі цех перероблення деревини та сучасну теплицю селекційно-насіннєвого центру.
"Теплиця мала вирощувати півтора мільйона сіянців сосни звичайної на рік, якої вистачило б для забезпечення наших лісів посадковим матеріалом", – пояснює Приходько.
До повномасштабного вторгнення у Лиманському лісгоспі працювало близько сотні людей, каже Олексій Приходько. Зараз залишилося 20 працівників.
"Люди починають повертатися на роботу. Ми плануємо запускати навесні розширене відновлення нашого підприємства. Замовили проєкти відновлення, ми вже маємо проєкт відновлення контори лісгоспу, відновлення гаражів. Я думаю, навесні ми почнемо інтенсивно відбудовувати наше підприємство".
За словами Приходька, щоб відновити ліси, необхідно у першу чергу їх розмінувати:
"На жаль, більшість лісів заміновані, заміновано 27 тисяч гектарів, розмінування проходить дуже важко, дороги всі непроїзні, у нас є випадки підриву як приватних осіб, так і військових на мінах та інших вибухонебезпечних предметах".
На відновлення інфраструктури лісгоспу потрібно від трьох до п’яти років, каже Олексій Приходько. А відновлення лісів займе від 10 до 15 років.
Читайте також
"Не потрібно щоб діти перебували на війні": "Білі янголи" евакуюють людей з Бахмута
Лікарня на колесах зі старлінком та генератором. Рубіжанські медики отримали мобільну амбулаторію
Переселенка з Луганщини організувала на Львівщині шелтер для тих, хто біжить від війни
Дітей з Торецька приймають на заході країни
"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram