"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові

"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові

"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові
Фото: Суспільне Донбас

Рубіжанська панчішна мануфактура перемістилася до Львова. Все обладнання в захопленому росіянами Рубіжному підприємство втратило. Вдома, до релокації з Луганщини, виробляли багато різних шкарпеток, гольфів та панчіх — від дитячих до спортивних, для футболістів чи фехтувальників. Наразі придбали обладнання і планують в’язати махрові шкарпетки, зокрема й для військових.

Рубіжне російська армія захопила в травні. В червні Рубіжанська мануфактура стала — львівською. Підприємство, згадують працівники, залишали зруйнованим та розкраденим.

"У Рубіжному на Луганщині ми втратили все. Виробничі потужності згоріли внаслідок російських обстрілів. Те, що не знищила пожежа, розікрали. Сьогодні міжнародні донори для нас орендували промисловий майданчик на рік. Маємо також підтримку щодо закупівлі необхідного обладнання та перші замовлення", — розповіла комерційна директорка компанії Ольга Ушакова.

Щоб відновити виробництво, підприємство взяло позику в партнерів і закупили 20 в’язальних машин.

"У Рубіжному ми виготовляли дитячі та жіночі шкарпетки й колготи. Були гетри для футболістів, спортивні шкарпетки, гольфи для фехтувальників – широкий асортимент продукції. З цим обладнанням зможемо в’язати лише чоловічу шкарпетку", — пояснює співзасновник Рубіжанської панчішної мануфактури Геннадій Місюренко.

На підприємстві кажуть, що планують виготовляти теплі чоловічі шкарпетки — саме ті, що зараз потребують військові.

Разом із підприємством з Луганщини до Львова переїхали п’ятнадцять робітників з родинами. Нині вони живуть у Миколаїві Львівської області. Однак, фахівців бракує, колективу ще потрібні швачки, в’язальниці, майстри виробництва.

Читайте також

Зруйнована у Маріуполі художня школа, відновлює навчання дітлахів у Львові

В Ужгороді відкрили центр підтримки вимушених переселенців "Я — Маріуполь"

У Дніпрі спільнота переселенців з Маріуполя відкрила простір Little Mariupol Svoї

На початок