Павло Пономаренко у стилі кубізм створив низку картин, в яких зобразив свої рефлексії про пережите у Маріуполі.
Картина "Від війни" – це перша робота митця у колекції "Рефлексії". Саме з неї Павло Пономаренко почав свої емоції та почуття переносити на полотно. Вона відмінна від решти. Більшість робіт створені у чорно-білих тонах – на контрасті, з великою кількістю гострих кутів.
З Маріуполя Павло виїхав в середині березня. Багато робіт художника лишилися у місті. Що з ними і чи збереглися вони – достеменно не відомо. Нині митець перебрався до Львова. Тут він продовжує займатися живописом.
"Більшу частину робіт я писав вже тут. Це рефлексії від пережитих подій у Маріуполі на Донеччині мною та моєю родиною", – розповідає про виставку автор робіт.
Його улюблені напрямки у мистецтві – авангард, кубізм, абстрактне мистецтво. Працює Павло Пономаренко у жанрі кубізму, у своїх роботах пропонує бачення навколишнього світу через аналіз геометричних фігур.
Марко Сімкін мистецтвознавець познайомився з Павлом Пономаренком на благодійному аукціоні. Художник запропонував свою роботу "На підлогу" на користь дітей переселенців з інвалідністю. Допомагає митець і ЗСУ.
"Москалі завжди говорили, що коли гримлять гармати – мистецтво мовчить! А ми показуємо, що музи не мовчать. Цією виставкою вкотре наголошуємо, що наші митці нічим не гірші від американських, роботи яких продаються по 50-100 мільйонів доларів, лише тому, бо їхні автори американці. Ні. Після нашої перемоги та й навіть зараз українські митці займуть законне місце серед значних митців світу", – поділився своїми емоціями мистецтвознавець.
"Кремль горить – це я побачила на картині Павла "Килимок". Це моя рефлексія на роботу, в якій чорні кути чергуються з помаранчевими", – своїми враженнями поділилася одна з відвідувачок.
"Війна – це трагедія. Після перемоги мені хочеться вірити, що Маріуполь буде ще краще, аніж був. Буде інша архітектура, місто буде іншим, гарним містом", – каже художник.
Виставка "Рефлексії" маріупольського художника Павла Пономаренка триватиме в залі ХотАртХолі до 11 вересня. Проходить вона у межах проєкту "Україна після 24.02".
Читайте також
- Ми втратили сон і спокій, але війна нас об’єднала. Жителька Маріуполя про життя в окупованому місті
- Рубіжанська панчішна мануфактура відновлює діяльність у Львові
- Кравці зі сходу шиють одяг для ЗСУ у Львові
- Робота медиків Торецької громади в умовах війни
- Я не можу плакати, бо психологічно виснажена. Історія переселенки Антоніни Бородіної
- “Крок за кроком”. Як переселенцям з Костянтинівки скандинавська ходьба допомагає долати труднощі війни
- Адаптація пухнастих переселенців. Краматорчанин опікується 11 котами, яких евакуював разом з сім'єю
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram