У в'язницях російських окупантів знаходяться 300 громадян України ー Денісова

У в'язницях російських окупантів знаходяться 300 громадян України ー Денісова

У в'язницях російських окупантів знаходяться 300 громадян України ー Денісова
. Facebook

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Наразі підконтрольні РФ незаконні збройні формування утримують в тюрмах ОРДЛО 300 громадяни України: 223 – в Донецькій та 77 ー в Луганській області", ー повідомила Денісова.

Також за інформацією Денісової, у в'язницях на тимчасово окупованій території Донеччини та Луганщини відбувають покарання 450 громадян України, які були засудженні до 2014 року. Всі вони хочуть бути переведені на звільнені території та відбувати тут покарання.

"У 2018-2019 роках були переведені близько 400 громадян, дві третини з яких вже звільнені, бо вони відбули своє покарання", ー додала уповноважена.

Що відомо

  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців.
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок