У полоні окупантів перебуває 280 громадян України, серед яких 44 військових – Денісова

У полоні окупантів перебуває 280 громадян України, серед яких 44 військових – Денісова

У полоні окупантів перебуває 280 громадян України, серед яких 44 військових – Денісова
Facebook

На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розказала заступниці Держсекретаря США з питань демократії, прав людини та праці Карою МакДональд під час онлайн зустрічі.

"У незаконному ув’язненні на згаданих територіях досі утримується 280 громадян, серед яких 44 військовослужбовці, також 258 українських громадян вважаються зниклими безвісти", – повідомила Денісова.

Також вона розказала, що РФ за політичними мотивами переслідує 133 громадянина України, з яких 114 перебувають у місцях позбавлення волі в окупованому Криму та на території РФ.

Протягом останніх семи років на окупованих територіях діє заборона на свободу слова. На журналістів тиснуть, піддають тортурам, незаконно затримують, проводять обшуки та погрожують.

"Підтвердженням тому є ситуація з незаконним затриманням в окупованому Криму журналіста "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка. Зі свого боку повідомила пані Карі МакДональд про заходи, які вживаються мною задля відновлення його прав та звільнення", – розказала Денісова.

Що відомо

  • У березні Денісова повідомляла, що на окупованих територіях Донеччини та Луганщини окупаційна влада незаконно утримує 267 українських громадян, а в анексованому Криму – 109.
  • Уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернеться до російського омбудсмана Тетяни Москалькової із закликом дотримуватися прав затриманого на адміністративній межі з Кримом українського військового Євгенія Добринського.
  • Український політв'язень Валентин Виговський, якого вже сьомий рік тримають у російській тюрмі, перебуває у важкому психоемоційному стані через повну ізоляцію.
  • Журналісту Владиславу Єсипенку інкримінують частину 1 статті 223-1 Кримінального кодексу Росії – чоловік нібито збирав інформацію для українських спецслужб, а у власній в автівці мав саморобну вибухівку. Стаття передбачає до шести років позбавлення волі.
  • 19-го березня дружина журналіста звернулася до президента Володимира Зеленського, МЗС та правозахисників. У листі просить сприяти звільненню Владислава Єсипенка – внести його до списку обміну.
  • 23-го березня незалежні адвокати мали оскаржити запобіжний захід для Владислава. Хотіли змінити утримання в ізоляторі на будь-який інший дозволений законом захід. Але Владислава до суду не привезли, засідання відклали.
На початок