Втратив зуби та має постійні кровотечі: Денісова повідомила про стан полоненого Ставцева

Втратив зуби та має постійні кровотечі: Денісова повідомила про стан полоненого Ставцева

Втратив зуби та має постійні кровотечі: Денісова повідомила про стан полоненого Ставцева
. Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Фото: УНІАН

Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Ставцев зараз перебуває у Макіївській колонії №32. Окупанти засудили його до 14 років позбавлення волі за нібито "участь у терористичній організації та шпигунстві".

"Внаслідок катувань електрострумом, від нестерпного болю він так щільно стискав зуби, що врешті їх втратив. Крім того, через підвищення артеріального тиску Євген страждає від нестерпного головного болю", — повідомила Денісова.

Також Євген Ставцев має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, через що у нього відкриваються кровотечі.

"Адміністрацією Макіївської виправній колонії № 32 Євгену не надається жодної медичної допомоги. Він тримається лише на ліках, які вдається час від часу передати батьками та співробітникам Червоного Хреста", — зазначила омбудсменка.

Також окупанти не дозволяють полоненому бачитись з рідними та відмовляють у побаченнях, посилаючись на карантин.

Що відомо

  • Євген Ставцев житель Донецька, окупанти його затримали 6 жовтня 2017 року за начебто "підозрою у шпіонажі на користь України". 18 лютого 2019 року так званий "суд" визнав його винним у "шпіонажі та створенні терористичної організації" та засудив до 14 років ув'язнення.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців.
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок