Артоб’єкт у Нью-Йорку закрили після третього самогубства менш ніж за рік

Артоб’єкт у Нью-Йорку закрили після третього самогубства менш ніж за рік

Артоб’єкт у Нью-Йорку закрили після третього самогубства менш ніж за рік
.

Спіральна скульптура Томаса Гізервіка "Судно" була закрита на невизначений термін після того, як 12 січня 21-річний чоловік зістрибнув з її вершини, скоївши самогубство. Це вже третій такий випадок на цьому місці менш ніж за рік – повідомляє the Art Newspaper.

Артоб'єкт висотою в 45 метрів і вартістю 25 мільярдів доларів є центральною частиною комплексу Hudson Yards. Представник компанії-розробника заявив, що скульптура залишиться "тимчасово закритою" до тих пір, поки не будуть введені заходи щодо запобігання можливих самогубств в майбутньому.

Голова правління місцевої громади Лоуелл Керн в інтерв'ю The New York Times сказав, що вони вважають найкращим рішенням підняти висоту бар'єрів на платформах скульптури.

Вони зверталися до пов'язаних з артоб'єктом компаній з вимогою переглянути дизайн ще після першого самогубства у лютому 2020 року, коли 19-річний чоловік зістрибнув з однієї з платформ. 21 грудня 2020 року 24-річна жінка також стрибнула зі скульптури.

Артоб’єкт у Нью-Йорку закрили після третього самогубства менш ніж за рік

"Бар'єр висотою до грудей – це все, що відділяє людину на платформі "Судна" від краю. Не можна ігнорувати ймовірність такої ж жахливо сумної загибелі людей", – написав Керн в листі розробнику.

Однак художник Томас Гізервік вважає, що подібні рішення суперечать самій концепції його роботи. На це Лоуелл Керн відповів наступне: "Вже сталося три самогубства – коли безпека стане такою ж важливою, як і бачення художника?".

Що відомо

  • "Судно" складається зі 154 взаємопов’язаних сходів і 80 майданчиків, що складає майже 2500 східців. Проєкт відкрився у 2019 році та одразу привернув увагу самогубців.
  • Томас Гізервік – один з найвідоміших британських дизайнерів, засновник лондонської Heatherwick Studio. Серед його робіт – чаша для Олімпійського вогню 2011 року, британський павільйон на виставці Expo 2010 і новий дизайн для класичних лондонських двоповерхових автобусів.

Читайте також

У Флоренції встановлять пам'ятник Тарасу Шевченку

Меморіал Героїв Небесної Сотні у Львові номінували на міжнародну архітектурну премію

"Надзвичайний сад". Влада Парижа планує масштабну модернізацію Єлисейських полів

На початок