Відкриття Інституту документування і взаємодії у Львові: Сергій Жадан і Тімоті Снайдер провели дискусію

Відкриття Інституту документування і взаємодії у Львові: Сергій Жадан і Тімоті Снайдер провели дискусію

Сергій Жадан і Тімоті Снайдер
Сергій Жадан і Тімоті Снайдер під час дискусії на відкритті інституту Index у Львові. Львівська міська рада/Роман Балук

Український письменник, музикант та військовослужбовець Сергій Жадан спільно з американським істориком і професором Тімоті Снайдером 7 вересня відкрили у Львові Інститут документування і взаємодії INDEX, створення якого ініціював Снайдер.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

INDEX: Інститут документування і взаємодії є проєктом Інституту гуманітарних наук у Відні (IWM). Близько 10 років в межах програми Ukraine in European Dialogue та Documenting Ukraine IWM створює можливості для просування українських голосів через документування російсько-української війни.

INDEX не просто документуватиме війну, а також стане медіатором між Україною і закордонними інституціями в академічному середовищі.

Очолює інституцію дослідниця культури, кураторка та викладачка Олександра Довжик.

Інститут документування і взаємодії відкрила коротка лекція Тімоті Снайдера про важливість документування українського досвіду війни. Опісля відбулась дискусія Снайдера і Сергія Жадана, яку модерувала віцепрезидентка PEN Ukraine Мирослава Барчук. Наприкінці події Сергій Жадан прочитав уривки своїх нових прозових творів.

З вересня в INDEX почала працювати перша група стипендіатів і стипендіаток програми IWM та INDEX, що займатиметься документуванням війни. До неї ввійшли ‍Йогана Котішова, докторка філософії з Чехії, український доцент Артем Харченко, український митець Богдан Бунчак, докторка філософії Крістіна Гук та французька журналістка Наталі Нугайред.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок